Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a 125-ös chopperekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

125-ös choppert szeretnék venni, és tapasztalatokat gyűjtök. ( fogyasztás, megbízhatóság, szervízköltség és szervízigény, kezelhetőség, stb) Yamaha XV 125 (virago), Yamaha XVS, Honda VT érdekelne első sorban, de bármilyen más típussal kapcsolatban is szívesen fogadom a tapasztalatokat.


Köszönöm.



2013. jún. 29. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel 125 ccm ,azért attól olyan sokat ne várj,de attól fügettlenül biztos jókat lehet velük motorozni.

Én a Viragot ajánlanám(kevésbé szervízesebbek mint a hondák),de ezek amolyan ugrókategóriák,de azért több a jobb állapotú motor mint a sportmotoroknál...

A hondák is egész jól néznek ki,személyes tapasztalatom sajnos nincs velük.

Amúgy a fogyasztásuk biztos hogy nem sok,mert ha 4ütembe veszed annak nagyon kevés a fogyasztása,de ha 2t az sem sokkal több viszont az jobban megy.

Bár ezek talán még mindig jobbak mintha kymcot vennél vagy valami chinait. Azok nagyon jól néznek ki de annyira nem bíznék meg bennük ha túrázni kellene.

125ccm-ben még suzuki marudert lehet kapni ha jól emlékszem ,azok si egész jók.

Üdv!

2013. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
a tapasztalatom az az hogy kb úgy megy mint egy simson! csak kicsit nagyobb a végsebessége! sohasem mentem 125-ös csoperral, de mentem már jó párral, a legkisebb 800ccm-os volt, 160 volt a végsebessége, de borzalmasan rossz volt, nyílt napon mentem vele, új volt, de 160-nál szét akart esni úgy remegett, meg minden baja volt, de nagyon "bicikliű" szerűen megy, az 1000ccm-os alatti csopperek azok biciklik! mentem az 1500-as intruderral is! hát az sem volt még egy igazán megdöbbentő teljesítményű! többet vártam volna tőle, de mentem az 1800-as intruderral, na az már komoly gép! 1-esben 120-nál szabályzott le! igaz hogy leszabályzásnál nem volt benne sebesség, vissza kellett lassítanom hogy bevegye a kettest, de a csopper nem arra való hogy tiltásig kihúzassuk, de azt ki kellett próbálni, 180-ig húzattam ki, nagyon jó gép! de a 1250-ös az aztán nevetséges motor! biztos keveset fogyaszt 3-4 liter kötül
2013. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A ccm-meket újra írod mert szerintem elírtad,és most nem bírlak követni! :)
2013. jún. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is nézegettem régebben őket, csak nem volt elég pénzem egyre sem. Ahogy néztem, ezek a típusok a legjobbak a kategóriában: Suzuki Marauder 125, Suzuki Intruder 125, Kawasaki Eliminator 125, Honda VT Shadow 125, Yamaha XV Virago 125.

Én személy szerint a Virago-t, az Intrudert és a VT-t ajánlom, mert azok 2 hengeresek.


Amúgy nagyon kényelmes motorok. Nem tudom, vezettél-e már valamilyen motort (akár 125-öst, akár 50-est), egy chopper kicsit más érzés lesz. Alacsonyabban, és máshogy ülsz, és a motor tömege is kicsit több, mint a kategóriatársaié. Persze ettől megijedni nem kell, mert 125-ös, szóval nem olyan nehéz. :)

Általában azt lehet tudni róluk, hogy alkalmasak túrázásra is, átlag 85-90 km/h-s utazót kényelmesen tartják. Előzgetni nem nagyon kell és lehet vele, kicsit lomhák. Ez persze nem baj (mármint nekem nem lenne az). Két személy is kényelmesen elfér rajuk akár. Én simán bevállalnék vele hosszabb túrákat is.

Fogyasztásuk kb 3,5-4l közé tehető, de ez függ attól is, hogy mennyire akarsz gyorsan menni.


Szervizelés: nos, erről nem tudok nyilatkozni. Szerintem nem lehet drágább, mint egy hasonló kategóriás sport vagy túramotor szervizelése. Alkatrész a Suzukikhoz van, azt tudom, és a Vt-hez is biztos találni (pl a blokkja a 125-ös Varadero-éval megegyezik).

Szervizköltség: erről se tudok konkrétumokat, de ez se lehet sokkal több, mint más 125-ös gépé. A 2 henger miatt lehet kicsit drágább, talán.

2013. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!