Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 600-as motor meddig kell...

Egy 600-as motor meddig kell melegíteni indulás előtt?

Figyelt kérdés
tehát túra sport motor yamaha 600 kb. hány percig melegítsem indulás előtt? és hogyan jó neki a melegítés? ha max-ra ráhúzom a szívatót és beindul akkor felpörög 3500-4000-es fordulatra és azon pörög, én ilyenkor vissza szoktam nyomni a szívatót annyira hogy kb 2500-3000-ret pörögjön, melyik a jobb neki hogy pörög 3500 felett vagy az hogy visszább nyomom és kb 3000-rel pörög, aztán pár perc után mindig nyomok rajta egy picit vissza hogy kb mindig 500-at essen a fordulat, és kb 7-8 percig szoktam melegíteni, és mennyi idő után jó neki ha teljesen vissza van nyomva a szívató? tehát ilyen időben már 3 perc után visszanyomhatom vagy inkább 7-8 perc után?M
2013. jún. 30. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát látod a hőfokot vagy sem?

Ha igen, akkor olyan 60fokra kell melegíteni, azt írják. Amúgy meg jól csinálod, jó így és nem percre nézd, hanem hőfokra, fordulatszámra!

Ha melegebb az idő természetes, hogy lkevesebb kell neki, hogy bemelegedjen, Nyáron általában nem is kell a szívató, max csak amíg elindítod és húzol neki egy-két fröccsöt!

2013. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kresszben: A motort legrövidebb üresjárat után, használat közben kell az üzemi hőmérsékletre felmelegíteni..
2013. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nincsen hőfokmérője :S ezeket a motorokat nem árt egy kicsit melegíteni indulás előtt :D
2013. jún. 30. 15:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Álló helyzetbe 10-15 mp melegítés után indulj el. A motor kb. 3x gyorsabban melegszik be terhelés alatt, mint üresjáratban.


Egy motor pedig a teljes élettartama alatti kopás 70%-át a nem üzemi hőm. alatti üzem alatt veszti el.

2013. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Általában kitolom a garázsból és beröffentem. Amíg becsukom az ajtót és felveszem a kesztyűt, nagyjából 2-3 perc telik el. Sosem indulok el szívatóval.


32 Fokos hűtővízhőmérsékletnél indulok el. ( Egyszerűen ennyi és kész ) Amíg nem éri el az üzemi hőfokot ( ez a külső hőmérséklettől függően 72-78 fok ) nem pörgetem a felső fordulatszám felső harmadában ( tehát 9-14-es tartományba nem "tekerem bele" ).


Ugyanez vonatkozik arra az esetre ha esetleg valamilyen araszolás miatt 100-105 fok környékére kúszik fel a hőmérséklet. Megvárom amíg visszahűlik 80 fok alá és utána megint lehet röfögtetni.

2013. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát nem olyan helyen lakok ahol dugók alakulnak ki, ez egy kis város, és nincs vízhőfokmérő de nem 90 fok az üzemi hőmérséklet?
2013. júl. 1. 10:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 12 év alatt állandóan 72-80 fok között van. ( GSX-R 600 K1 ). 66e Km van a gépben.
2013. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem köszi :D lehet hogy az enyémnek is az körül van az üzemi hőfoka, de lehet mindegyiknek változó
2013. júl. 1. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!