Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lehet áthajtani piros...

Mikor lehet áthajtani piros lámpánál? (5 esetben átlehet)

Figyelt kérdés
5 esetben át lehet elméletileg. de én csak 4-et tudok. nem tudja valaki az 5.-et? át lehet akkor ha rendőr irányít, vagy ha nyilban végzőzdő zöld jelzést kapunk, vagy ha megkülönbözetett jelzést használó jármű van utánam, illetve ha sárga jelzésnél már nem lenne biztonságos a megállás. ezek jók nem? illetve milyen más 5 pontos szabályokat ismertek még? (autóvezetésnél)

2013. júl. 1. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
ha te vagy a megkülönböztetett jelzést használó kocsival.. :)
2013. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát igen, de az nem számít. más ötlet nincs? fontos lenne és könyvben nincs benne amúgy. csak az oktató mondta ezeket és elfelejtettem csak ezekre emlékszem.
2013. júl. 1. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

"ha sárga jelzésnél már nem lenne biztonságos a megállás"

Ez nem jogosít fel, hogy átmenj a piros lámpán!!!!!

A sárga jelzésnél meg kell állni, de átmehetsz, ha már nem tudsz biztonságosan megállni. A SÁRGÁN!!! Nem a PIROSON!

2013. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Vasúti piros lámpánál áthajthatsz, ha már nem tudsz előtte megállni (ugye ott nincs sárga).
2013. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi 3., igazad van, de mi akkor is tanultunk valami ilyesmit. de már nem tudom, hogy pontosan mit. 4. iga amit írtál, de csak akkor ha elromlott a lámpa. ja és nyilván ha nincs sorompó:) de én azt három lámpás fényjelzőkészüléknél gondoltam. és más 5 pontos szabályt nem tudtok?
2013. júl. 1. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Veszélyhelyzet elkerülésének érdekében is át lehet menni. Például, ha látod, hogy jön mögötted egy jó nagy kamion, ami nem tud megállni, akkor átmehetsz.
2013. júl. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi neked is. egyébként 3 esetben lehet csak átmenni. szval rosszul tudtam. azt amit te mondasz utolsó, azt nem mondta az oktató. ő azt sárgánál mondta és nem pirosnál. na szóval ebben a 3 esetben mehetek át rajta: ha rendőr irányít, ha kiegészítő lámpa nyilban végződő zöld jelzést ad. illetve ha mögöttem megkülönbeztett jelzést használó jármű jön, akk nyilván bemehetek az útkeresztőzédésbe, de aztán el kell őt engednem.
2013. júl. 1. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha parlamenti kepviselo vagy
2013. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as neked is köszi:) egyébként akkor se, mert abból baleset lesz:)
2013. júl. 2. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!