Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia SR50R robogómon...

Aprilia SR50R robogómon fékezésnél világít a hibajelző piros háromszög + felvillan az olajoskanna embléma. Mi a baja?

Figyelt kérdés
A fékfolyadékszint rendben van, féktárcsa tiszta, szóval nem tudom mi lehet.

2013. jún. 15. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Féktárcsa szint? ez jó :D Fékfolyadéknak hívják. A géped olajtartályában a szenzor hátul van elhelyezve. Valószínüleg olyan negyedéig lehet olaj a tartályban, és a szenzor is haonló magasságban van. Ha erösebben fékezel, az olaj elöre löttyen, tehát a szenzor kibukik az olajból, és szól az "olajoskanna emblémának", hogy világítással jelezze Neked, hogy ideje lenne felönteni az olajat. Azért nem világít állandóan, mert az olajszint azon a kritikus szinten van, hogy éppen elfedi a szenzort, csak fékezéskor nem. Ha még kicsit használod, és fogy még egy kicsit az olaj, akkor állandóan fog világítani az olajszintjelzö lámpa, aztán lassan ideje felönteni, mielött még besül.
2013. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elején valamit félreolvastál, de köszönöm a válaszodat :D
2013. jún. 15. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, már látom :D Bocs. Remélem, azért segíteni is tudtam, és nem csak pofáztam... A hibajelzö nem tudom miért villan fel, de hasonló oka lehet, mint az olajszintjelzö felvillanásának, bár ezt nem tudom, milyen elven müködik. Lehet, hogy valami kontakthiba...
2013. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Holnap feltöltöm a tartályt és kiderül :)
2013. jún. 15. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!