Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonsági öv. Hogy is van ez?

Biztonsági öv. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Módosult már a szabály de nem egyértelmű a számomra. Ha az utas nincs bekötve az a sofőr vagy az utas hibája? Tehát kit büntetnek meg?

2013. júl. 1. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint azt büntetik aki nincs bekötve.
2013. júl. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 petizacc ***** válasza:
Az autó vezetője nem köteles tudni arról, hogy utasa be van-e kötve. Ezért az utast büntetik.
2013. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Én épp pár hete tanultam, és nekünk úgy tanították hogy 50-50%, mindkettőnek a felelőssége, és a rendőr döntése szerint büntetheti meg. Persze ha a 12 éves kisgyerek nincs bekötve akkor egyértelmű hogy a sofőrt bűntetik meg, és nem a kisgyerektől fogja kérni a bírságot.:)
2013. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha az utas nem vállalja fel akkor a vezetőt büntetik meg!
2013. júl. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Az utast büntetik. Én sofőrként azt mondom, hogy amikor elindultam, akkor be volt kötve. Az utat nézzem vezetés közben, vagy azt, hogy ki mikor köti ki magát???


"Ha az utas nem vállalja fel akkor a vezetőt büntetik meg!"


De mit nem vállal fel? Azon nem sok felvállalni való van, hogy a rendőr megállít, az utas nincs bekötve. Nem vállalja fel, vagyis azt mondja, hogy "de én be vagyok kötve"? A rendőr meg azt, hogy "nem", és ezért megbünteti a sofőrt? Vagy hogy? Azért az elég egyértelműen látszik, hogy valaki be van kötve vagy sem.

2013. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem olyan rémlik a 2 évvel ezelőtti KRESZ oktatásról, hogy a sofőr kötelessége az utasok figyelmeztetése.
2013. júl. 1. 14:28
 7/8 A kérdező kommentje:
De ebből nem derül ki, hogy kit büntetnek az esetleges rajtakapáskor.
2013. júl. 1. 14:28
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
az utast büntetik meg, a sofőr esetleg szólhat neki, ha nem köti be az utas magát, akkor a sofőr megteheti, hogy nem indul el addig, az az utas hibája és őt is büntetik
2013. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!