Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket válasszam? Opel...

Melyiket válasszam? Opel Astra F vagy 96-98-as Renault Megane?

Figyelt kérdés
Most csinálom a jogosítványt. Augusztus 2-án vizsgázok forgalomból. Szeretnék venni valamilyen autót, de nem tudom melyiket válasszam. Két gyerkőcöm van, így ez is fontos szempont, hogy hátul kényelmesen elférjenek. Kb 200-250ezret szánunk rá.
2013. júl. 1. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akkor inkább a megane. Nekem mindkét típusból van a családban. Az F astra fapadosabb, ezáltal megbízhatóbb, nincs ami elromoljom.


Viszont a megane kényelmesebb, nagyobb a hely, főleg hátul, és jóval biztonságosabb. Próbálj kifogni klímás verziót.


Ha morog a kerékcsapágy ne ijedj meg, ez két-három évente elő fog jönni valamelyik keréknél, de más baja nagyon nincs.


A kormány hamar elkopik, úgyhogy ettől se ijedj meg, ha 200 körül van benne km, akkor lehet ronggyá kopott kormánya, de a váltó még ekkor is szép és az ülés sincs szétülve.


F astránál a kormány kevésbé kopik, jobban árulkodik a váltó, az 180nál már elég kopott. Ebből is van klímás, szervós, de elég hülyén oldották meg (a motor alatt megy el a klímacső, úgyhogy ha fennakadsz valamin rögtön kilyukad).


Astrához olcsóbb az alkatrész. Én 1.6 megane-t választanám..

2013. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nekem F-es Astrám van, elnyűhetetlen. Már 15 éves lesz, de szinte még soha nem kellett rajta semmit sem cserélni. Bár most egy kis olajcsere nem ártana.
2013. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi! megane mellett döntöttünk. :) holnap megyünk érte :)
2013. júl. 12. 22:32
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Gratulálunk, Ön sikeresen kidobott az ablakon több, mint 200Ezer Ft-ot! Ebben az árfekvésben a Megane-ok 90%-a valami agyonhajtott, lelakott, ócska f*s! Egyedül csak kényelemben veri a Renault az Opelt (bár abba nagyon), dehát csöszheti az ember a kényelmet, ha 2hetente szervízbe van a kocsi... Nem azt mondom, hogy a Megane egy sz*r autó, csak a normális példányok 400Ezer Ft körül vannak! Ha megveszed majd pár hét múlva meg itt fogsz rimánkodni, hogy 'jajj most vettem nemrég egy megant ez meg az nem jó rajta mennyibe fog kerülni a javítása?'...stb. Már most elárulom, lesz mit rajta cserélned jócskán, és baromi drága lesz a szerviz, még akkor is, ha nem márkaszervizbe fogod vinni! De ahogy érzed, ha neked a kényelem az első...


Kis összehasonlítás:

-Fogyasztás: Azonos motoroknál (1.4 vs 1.4; 1.6 vs 1.6) KB Egyforma. Döntetlen.

-Megbízhatóság: OPEL! Ha egy renault is rendesen karba van tartva akkor azzal se sok gond van, de amint már írtam ez sajnos messze nem az az árkategória.

-Kényelem: A franciáké a nyerő, tehát Renault.

-Alkatrész árak: Sajnos vannak bizonyos alkatrészek amik többszörösen drágábbak a Renaulthoz, mint az Opelhoz.. Szóval: OPEL!

-Biztonság: Egyiksem egy 'Papír' Suzuki, kb. egyszinten van a 2 autó. Ez döntetlen.

2013. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nem értek veled egyet.


Mindenki elfogult és a sajátját védi. Nekem mindkét autó van a családban. Az nem igaz, hogy biztonságilag egy szinten vannak. Olvass utána, nézz teszteket, a megane a maga idejében a legbiztonságosabb autó volt. Valóban az alkatrészek drágábbak hozzá, és a kerékcsapágyakat eszi. a gyujtótrafót ez az évjárat még nem, csak a 99 utániak.


Viszont fele annyira se rohad, mint az opel, sokkal kényelmesebb, és habár mindenki dicsőíti az opel egyszerűségét, én azt vettem észre, hogy a megane-t sokkal egyszerűbb javítani.

2013. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
49%
Én csak azt tudom, hogy a német dolgok a legjobbak mindenből szinte. Gondoljunk csak a Stihl fűkaszákra, láncfűrészekre. A legjobbak és kész! Nem véletlen mondják azt, hogy az Opel sosem kop el! Minden szlogennek van valamilyen valóságalapja.
2013. júl. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5-nek.

Nem vagyok elfogult egyik márkával szemben sem, mivel se Opelom, se Renault-om nincs, de mind a 2 autóhoz volt már szerencsém ilyen -olyan mértékben. Én ebben az árban akkor is az Opelre tenném le a voksom! Ennyi pénzért eszem ágába se lenne semmilyen Renault Megane-t venni, nem hogy még klímást, meg olyat ami tele van mindenféle elektromos vacakkal! Nagyon maximum valami alap "fapados" megane-ról lehetne szó, de az is csak akkor, ha ismerném a tulajt és a kocsi előéletét. 15 év fölött pedig egy kis korrózió már minden kocsiban előfordul(hat). A lényeg az, hogy ha észreveszi az ember, idejében kezelje, különben márkától függetlenül hamar ki fog rohadni alóla a kocsi.

2013. júl. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ami pedig a biztonságot illeti, hiszek neked, de azért olyan istentelenül nagy eltérés nem lehet a két kocsi között. Lévén, hogy mind méretre, mind pedig súlyban elég hasonló a 2 vas.
2013. júl. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az az egy biztos, a német autógyártás lekörözi a franciát. Egy német akkor is autó marad, szinte ha felrobban. A francia autókra inkább a kényelem, mint sem a strapabíróság, hosszú élettartam a jellemző. Ha valaki pl fűkaszára vagy láncfűrészre gondol, akkor a legtöbb embernek a Stihl ugrik be, mint legjobb és legnagyobb márka. Ha autóra gondol az ember, akkor sem a Rönó szokott elsőre beugrani, hanem a WV, Bmw, Audi, Merci. Mondanom nem kell, hogy mind német. Az Opel is alapanyagban ezt a tartósságot képviseli, mint az előbb leírtak.
2013. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Nekünk G-s Astránk van, de anyámat múltkor egyik kolléganője vitte munkahelyrről haza az új Pözsójában. A miénk most kb 700 ezret ér, az meg ugye új volt, kb 3.5 milliós autó. De azt mondja, a mi kocsinkat soha nem cserélné el arra, mert nagyon zötykölődik, fapados, mármint összeszerelés ügyileg.
2013. júl. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!