Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti sáv váltáskor csak a...

Ti sáv váltáskor csak a tükröt nézitek vagy kinéztek oldalra az első ablakokon is jobbra-balra?

Figyelt kérdés

Mert nekem egyik ismerősöm se így vezet. Csak tükör és kész. Én mindig kinézek az ablakokon de senkitől nem láttam ilyet, csak a tanulóktól a T kocsiban. Most akkor, hogy a helyes. Hogyhogy így se okoznak balesetet?

Én viszont már majdnem bedaráltam egy autót emiatt, mert a bal tükörben már nem láttam, de mellettem volt!


2013. júl. 1. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
balra mindenképpen el kell nézni, mert lehet hogy éppen előz téged egy autó, amit már nem látsz a tükörből mert pont majdnem melletted van!
2013. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Autó függő a dolog. Szüleim kocsijaiban akkora a külső és belső tükrök holttere hogy egy élére állított gyalogos sem férne bele.

De vezettem már olyan autót aminek elég nagy holttere volt, na ott forgott is a fejem rendesen.

De persze egy kicsit mindig oldalra nézek. Perifériás látásból úgyis észreveszem ha valami van ott.

2013. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

A KRESZ szerint kevés a tükör balra is kell nézni mert ha az autó a holt térben van akkor könnyen letolhatod az útról.

Hivatalosan úgy van hogy balra és hátra kell nézni, de sokan úgy állítják be a tükrüket, nem szabájosan hogy az autó oldalát nem látják vele de a holt teret igen ami még mindig nem biztonságos ám, szóval legjobb hátranézni szépen.

Én mindig hátranézek, csak mert már az oktatáson megszoktam ezt, de én csak pillanatra és ennyi.

2013. júl. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én balra kinézek magam mellé, és a tükröt is meglesem. Jobbra viszont teljesen hátra fordítom a fejem, a tükröt nem is használom szinte.

Ja, és ami még fontos: használom az indexet, ráadásul időben (!), sok más sofőrrel ellentétben. Szerintem ez is nagyon fontos.

2013. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Napkiraly ***** válasza:
legveszélyesebb 3 sávos úton a középső sávba menni, ott a tükör biztos halál
2013. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!