Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 1,4 HDI tapasztala...

Peugeot 206 1,4 HDI tapasztalatok? Bírja a hegyet? Előzésre alkalmas vagy felejtős? Vagy inkább 2, 0 HDI?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
bírja a hegyet.. de attól függ milyen meredekre kell menni. előzésre is alkalmas :) legalábbis én tudok vele előzni. egyébként ha pénzed engedi, akkor inkább 2.0 HDi. 1-2 decivel fogyaszt többet. Ja és ha már Pug206, akkor mindenképp 2001 előtti modellt nézz. A 2001 utáninak csapnivaló az elektronikája.
2013. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 1. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
szivesen! vagy próbáld ki mindkettőt, ha lehet. nem veszítesz vele semmit
2013. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 206-osom van. Az 1.4-es motor pont megfelelő ehhez a kis kasznihoz, a 2 ezressel pedig már lehet meglepetéseket okozni. Sajnos csak egy 406-osban volt szerencsém megtapasztalni a 2.0 HDI motort, de még abban is elég jól dolgozott, pedig 1300 kiló az autó, mivel kombiról van szó. El sem tudom képzelni mit csinálna egy alulról 1000 kilós kasznival.

Nem kell félni tőle egyébként hiába mondják, hogy "francia". Én mióta megvettem 40 ezer km-t mentem vele, és a 3 év alatt egyetlen egyszer hagytam ott 5000 ft-ot a szervizben egy stabilizátor rúd csere miatt. Ezen kívül, csak kötelező olajcsere kell neki, és csak megy, megy, és megy. És ne felejtsük el, hogy mindezt 12 év szolgálat után teszi. Én csak ajánlani tudom.

2013. júl. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tudom sokan nem szeretik a francia autókat. Nekem az első autóm is egy használt renault volt, ami még a mai napig kifogástalanul működik. Szóval én francia autó párti vagyok. :-) és a válaszokat is figyelembe véve az is maradok.
2013. júl. 2. 14:49
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom aktuális-e még a kérdésed, de hátha. Nekünk 1,4 HDI Sw-énk van. Megpakolva, 5 fővel amikor sielni mentünk, hát húzós volt, folyamatos hegymenetnél. Olyannyira, hogy mire megérkeztünk, valami égett szag árasztotta el az autót. Nagyon megijedtünk, mert előtte nem sokkal vettük. Hát kinyitottuk a motorháztetőt és megdöbbenve tapasztaltuk, hogy a motort burkoló szövet a forróságtól el kezdett füstölni. Ennyi történt, baja nem lett, de ez sok volt neki. Fullon volt a kocsi, nem láttunk ki hátul tetőig volt pakolva a csomagtartó. :) Ha nem így akarod használni, akkor bírja, előzni is, lehet vele, persze nem fogja felvenni a versenyt a nagy autókkal. Keveset eszik, bírja huzamosan a 150-et is menetzaj nélkül. Ha rajoskodni akarsz akkor inkább a kétezres! :) Egyébként csak jót mondhatok róla fél év használat után. Ő már a 2. francia családban és nagyon meg vagyunk elégedve, pedig korábban volt több japán illetve német is. Ezek mind kényelemben mindenben verik őket. Nekünk beváltak a franciák, sőt jobban, mint a többiek!
2013. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!