Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bukósisak 5-15 ezer forint...

Bukósisak 5-15 ezer forint között?

Figyelt kérdés
tudnátok nekem mondani vagy esetleg linkelni olyan bukósisakokat amik ebbe az árkategóriába vannak zártak, és nem meg is véd ha bármi van..

2013. júl. 2. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

"és nem meg is véd ha bármi van.."


50e felett nézegess...


Örök igazság, hogy olyan bukót veszel amennyire fontos a fejed egysége. A 15K-s sisakot még biciklire sem venném fel.

2013. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem mindenki teheti meg.. még ha napi 10 órákat is dolgozok.
2013. júl. 2. 17:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd Hawaira sem teheti meg mindenki, hogy elutazik.


Ha nem engedheted meg magadnak egy normális bukó vételét akkor el kéne gondolkodni rajta, hogy ne motorozz. Egyrészt maga a motorozás is eléggé költséges, másrészt pedig aki motorozik az csak idő kérdése, hogy egyszer elessen (nagyon sokszor önhibádon kívül). Ha akkor szétloccsan a Liddle-s 10K-s sisakban az agyvelőd a járdaszegélyen akkor már késő lesz elgondolkodni azon, hogy egy normális sisak az életed mentette volna meg.


És ekkorát esni robogóval is lehet, nem kell hozzá hayabusha.

2013. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem szólónak, ennyiért semmiképp se vegyél sisakot, ha nem teheted meg, hogy drágát vegyél, addig inkább biciklizz, vagy járj tömegközlekedéssel.


Ne azért vegyél valami fos bukósisakot, hogy rendőr ne büntessen meg. Mert így van, rendőr nem fog megbüntetni, de magadat jócskán megbünteted, ha elesel. Volt osztálytársam elé tavaly kiment egy autó Budapesten a Podmaniczky úton. Láb és kar töréssel megúszta. Ha nem lett volna jó sisakja, az életébe került volna. Pedig csak robogóval volt. Ilyen pedig bármikor előfordulhat.

2013. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pont azért akarok robogóval járni mert az autó drága.. motowell bukósisakok nem jók?
2013. júl. 2. 17:40
 6/9 anonim ***** válasza:

Járj busszal....


Amúgy hidd el, ha a fejeden pörögsz akkor sem lesz egy olcsó sisak jó. Egyszerűen az anyaghasználata olyan. Pl. műanyag sisak, ami úgy törik szét a fejeden egy kisebb esésnél is, hogy öröm nézni. Az agyrázkódás 100%, de akár meg is halhatsz.

Sérthetetlen nem leszel egy jó sisakban sem, de nővérem bátyja túlélte 160-al a frontálist. A sisakja szó szerint kettétört. De a feje úgymond sértetlen maradt (minden más csontja eltörött...). Ha ezt egy gagyi sisakban csinálta volna eláshattuk volna még aznap.


A motowell egy szemét kínai márka.

2013. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor tudnátok linkelni jó sisakot! a legolcsóbbat ami már jó!
2013. júl. 2. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen kategória alá nem adnám:


[link]


Itt még találsz jópárat:

[link]


Sok helyen vannak akciós, bentragadt vagy típusváltás miatt leakciózott - de amúgy jó minőségű - sisakok. Ugye előnyük, hogy nagyon nagy kedvezményeket lehet rájuk kapni (én pl. a 90e ft-s sisakomat 49e-re le tudtam alkudni, mert utolsó darab volt és olyan fejformám van, hogy örültek, hogy végre valakire jó).

Ugye hátrány, hogy ezekből ált. 1 db van és ha nem "szabvány" fejed van akkor nem biztos, hogy jó lesz rád. Pedig a kényelmes sisak nagyon NAGYON fontos.


A Harmati Yamaha nekem ilyen szempontból egy ismerős bolt, de szinte minden nagyobb üzletben fogsz találni akciós sisakokat. Járd körbe őket, csak találsz majd egy olcsó mégis jó sisakot.


Amire szvsz érdemes figyelned, ha élni szeretnél:


- min. üvegszálas sisak legyen. Ha karbon / kevlár erősítésű, az csak jó.

- Ne legyen nagyon nehéz. A nehéz sisak kellemetlen tud lenni hosszú távon. A nagyon profi sisakok 1000 grammosak is lehetnek, de nekem pl. a tűréshatárom 1500 gramm. Ennél nehezebbet nem vennék.

- Karc és páramentes legyen a plexi, mert a gagyi műanyag plexik (mint pl. a kínai sisakokon) egyrészt torzítanak, ami nagyon kellemetlen és zavaró, másrészt összekarcolódik kb. a semmitől aztán sosem kapsz rá újat vagy csak arany áron

- Legyen rajta SZABÁLYOZHATÓ szellőző legalább 2-3, ne csak egy

- Ha igazán a biztonságra mész akkor ZÁRT sisakot veszel. Ha kompromisszumot kötsz a kényelem és a biztonság között akkor felnyithatót. Áll nélkülire rá se nézz még messziről sem!

- A belseje legyen MOSHATÓ! Ez nagyon fontos! Az ember szét izzadja a sisakját már 25 fok felett, nyáron a gatyarohasztó 35 fokba meg pláne. Mosás nélkül én egy hét után undorodom a sisaktól.

- A csat még egy nagyon fontos része a sisaknak, bár sokan nem figyelnek rá. Az ócska gagyerák csatoktól (meghúzós és társai) óvakodj, mint a leprától. Ha esésnél kiold a fejedről a bukó akkor halott vagy. Simoncelli ezért halt meg, mert elszakadt a sisak csatja...


Hirtelen ennyi. Csak türelmesen és ügyesen.

2013. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony ez így van. Olcsó húsnak híg a leve, a fejed pedig szétmegy egy vacakban.

Sokan vannak úgy hogy teszem azt van 700ezer Ft motorra akkor 700 ért vesznek egyet. Arra nem gondolnak hogy normális felszerelést is venni kell ám ami nem olcsó, nem beszélve arról hogy a használt motorokon biztos lesz valami amit az új tulaj mindenképpen meg akar majd javitani.

2013. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!