Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire jó ez a vape gyújtás?

Mire jó ez a vape gyújtás?

Figyelt kérdés
Mért jó?Miben más mint az eredeti megszakítós egyántalán ez milyen valaki leírna egy összefoglalót ?

2013. júl. 2. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó, mert a gyárinál nagyobb teljesítményű (több fogyasztót bír el), 12 V-os és mindene elektronikus, tehát nem ég be a megszakító, nagy a szikraenergia, a feszültségszabályzó pedig stabilan tartja a feszültséget, nem kergül meg véletlenszerűen.
2013. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

a gyújtásnak semmi köze a 12V-hoz... az csak a fogyasztókat befolyásolja, a gyújtás nem 12V hanem több ezer...

gyújtás szempontjából azért jó, mert nem késik magas fordulaton, mivel a megszakító nem bír visszazárni 8-10 ezer fölött időben, így egyrészt először el kezd késni a szikra, így utógyújtása lesz a motornak, másrészt meg is szűnik a szikra, mint egy tiltást adva a motornak, vape gyújtásnál ilyen nincs, ahogy a CDI-nél sincs, de még a babettánál se

2013. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt én is tudom, hogy a gyújtószikra több ezer voltos. Viszont a VAPE gyújtások generátora 12 V-os, ami jól jön, mert a 6 V-os elektromos alkatrészek egyre ritkábbak, illetve a kisebb áramerősség miatt stabilabb, üzembiztosabb elektromos rendszert lehet építeni a motorra.
2013. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) mar ertem
2013. júl. 2. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!