Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Át lehet íratni a nevemre?

Át lehet íratni a nevemre?

Figyelt kérdés
Egyik kolegám eladja az autóját, de csak üzemben tartóival lehetne megvennem mert motort cseréltek benne régebben, és nem lett átíratva a motor szám. Valahogy meg lehet oldani hogy pl az eredetiség vizsgán is átmenjen?

2013. júl. 2. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Irassa at, es aztan adja el. Igy ne vegyel kocsit, hogy nincsenek rendbe a papirjai, hidd el hogy pont teged fognak vele megfogni egy muszakin, mert ott nem kizart hogy fel fog tunni, foleg ha esetleg nem is tipusazonos, vagy egy kotekedo rendor bekuld egy folosleges indokkal kpm-re, O meg majd tulajdonoskent szettarja a kezet, hogy, de hat mit csinaltal az autojaval nem is tudott a motorcsererol es minden oldalrol te leszel megszivatva. Nagyon sok auto van meg a vilagon amit megvehetsz... vagy vedd meg ezt ha o megcsinalta a papirmunkat
2013. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Így nem lehet megoldani.

Motorcsere után át kell íratni a papírokat amihez szükséges egy adásvételi a motorról és 12000 forint az átíráshoz.

Úgy esetleg meg lehetne hangsúlyozom, hogy csak lehet azt csinálni, hogy a motorról csinálni egy adásvételit és az autó megvételéről közel azonos dátummal.

Talán így megoldható mert a tulajdonjog átírásával együtt meg van a motorszám átírás, így nem kell kétszer fizetni.

Egyszer én is vettem egy motort adásvételi nélkül, a motorszám le volt csiszolva, így nem is volt lehetőség átírásra.

A műszakin mondtam, hogy nem a forgalmiban szereplő motorszámú motor van bent.

Azt mondták, hogy majd az egyik szemüket becsukják mikor nézik a motorszámot. :D

Ez azért teljesen más mint az eladás.

Ahogy az előttem szóló is írta, hogy csak rendezett papírokkal bíró autót szabad venni.

2013. júl. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!