Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy egy autó 2mp...

Létezik, hogy egy autó 2mp alatt van 100on? Erre az autóra mindenhol azt írják, de van ilyen?

Figyelt kérdés

Nem vagyok autó szakértő, ezért kérdem, általában amikor hallom, hogy valaki beszél egy sportautóról mindig az ilyen "4-5mp alatt van 100on" és már arra elmosolyodnak bólogatva az emberek...


http://www.youtube.com/watch?v=LuDN2bCIyus


Itt a videóban mikor elindukl a hídon, néztem a 2mpet nem hiszem, hogy 100on lett volna, mondjuk lehet nem is nyomta neki, de lehetséges ezzel az autóval 2mp alkatt 100km/h val menni?


Erre a kocsira meg minden oldalon azt olvasom, hogy "2seconds to 60MPH" amit megnéztem átváltóban azt írta ki, hogy 96 km/h óra. De ilyen van? Nem kevés kicsit az a 2mp?



2013. júl. 2. 22:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Ez Ken Block Ford Fiestája. Legalábbis a karosszériája Fiesta. 4 keréken hajt, többszáz lóerő, szerintem közel ugyanannyi nyomaték.


A 2 másodperc nem irreális, bár kissé túlzó. Ha a Veyronból indulunk ki (2,4 ha jól tudom), akkor lehetséges. Nem lenézem a Veyront, de amíg az 2 tonna, addig Ken "Fiestája" lehet olyan 900-1200 kg. Ha KÖZEL ugyanannyi, vagy valamivel kisebb a teljesítménye és nyomatéka, akkor megvan a 2,2 / 2,1, de akár a kettő egész is.


Szóval szerintem nem lehetetlen.

2013. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Pont a napokban lattam: a Gepard ugyan ezt tudja...evmilliok ota :)
2013. júl. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

"valaki beszél egy sportautóról mindig az ilyen "4-5mp alatt van 100on"


Az a 4-5 másodperc már abszolút nem ritka és nem is kell hozzá "valódi" sportautó.

A keményebb nagy Német bálnák gyorsulnak már ilyen 4-5mp körül 100-ra. Pl BMW 750d xDrive 4,9 alatt van százon és az egy több mint 2 tonnás luxuslimuzin dízel motorral:) Az új S8-as Audinak ehhez 3,8 másodperc kell!


Na most gondolj bele, hogyha egy "sima" gyári S8-as Audi tud 3,8-at akkor egy kb harmad olyan súlyú, 600 lóerős, kifejezetten verseny célra épített kocsi mennyit tudhat.

Hidd el megy neki a 2mp!

2013. júl. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Az F1-ben bármelyik istálló kocsija tudja a 2mp/100-at..


Tudom, nem ez a kérdés, de lehetséges más, felkészített autókkal is.Annyit tudni kell, hogy csak széles, puha gumival megy a dolog,mert át kell adni a nyomatékot a nagy gyorsuláshoz.


...aztán meg is kellene állni...nos ez még nehezebb.

2013. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:

2012 Koenigsegg Agera R 0-60 mph 2.7mp

De ez is iszonyat kemény lehet :D

2013. júl. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
0%
Csak nehéz autóval lehet megcsinálni a 2 másodperc körüli gyorsulást. Könnyű autó nem tudja lenyomni a kereket annyira, hogy ne pörögjön el, hiába van kipörgésgátló (ami elveszi a nyomatékot = nem fogja kihasználni az erőt), súly kell! Persze utcai autókról beszélünk. Forma 1-es azért tudja, mert olyan puha gumija van, hogy egy kavicsdarab beleragad.
2013. júl. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
láttam olyan, hogy gyorsulási versenyen 1.5 mp volt
2013. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Súly? Tudod minél nagyobb a súly, annál nagyobb erő kell a megindításához. Tehetetlenség törvénye, általános iskola 7.-8. osztály.

Az ideális gyorsuláshoz ami feltétlen szükséges, az a négykerék hajtás, könnyű súly, bitang erős motor, kevés elektronikával és hatalmas leszorítóerő. Itt utcai autóról szó nem volt!! De egyébként sem szokás utcai autóval versenyszerűen gyorsulni! Had ne fejtsem ki az okait!

2013. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

"Az ideális gyorsuláshoz ami feltétlen szükséges, az a négykerék hajtás,"


Gyorsuláshoz pont nem feltétlenül szükséges a négykerék hajtás:) Sőt épp ellenkezőleg! Komoly dragek kizárólag hátsókerék hajtással mennek!


Pl.

[link]

[link]

[link]

2013. júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

8-as nagy hülyeséget mondasz. Nem állítottam, hogy nem erős motor kell a nagyobb súly megmozgatására. Én azt mondtam, hogy a kellő MECHANIKAI tapadás az egyik komoly feltétele. Azt pedig súllyal fogod előállítani, nem pedig leszorítóerővel MERT UGYE ÁLLÓHELYZETBEN és 100km/h-ig nincs igazán nagy leszorító erő, és ha lenne is, az csak LÉGELLENÁLLÁSként funkcionálna (kis túlzással persze).


Csak gondolj bele. A Bugatti 300 felett csökkenti a spoilere dőlésszögét.. Na vajon miért? És miért nem nyílik fel 100 alatt neki egyáltalán? NA VAJON MIÉRT?


Súly kell és erős motor. Vagy ha nincs meg a súly akkor lány gumi. Így jöhet kb össze a 2 sec-es gyorsulás.

2013. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!