Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogy reagáljátok le azt,...

Ti hogy reagáljátok le azt, aki tolni akar titeket hátulról?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, heti 180 kilométert autózok városom és az egyetem között. Egy 1,2-es B Corsám van. Az utazósebességem 90-100 közötti, tehát különösebben nem tartom fel a forgalmat, de nem vagyok gyorshajtó sem. Nem sokszor, de tapasztalom, hogy jellemzően nagyobb kocsik beállnak mögém és tolnak, nagyobb sebességre kényszerítenek, ha nem tudnak előzni. Ti hogy reagáljátok le az ilyet?

2013. júl. 3. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha 90 a megengedett akkor 90. Nem kell neked gyorsabban menni. Egy idő után majd megunja.
2013. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
belassítok
2013. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

én az első jó helyen kirakom neki az indexemet jobbra ,és elengedem,

-a legtöbben meg is köszönik (villant kettőt a vészvillogójával)

2013. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megyek tovább ugyanúgy, mert lesz*rom.:) Nem fékezek, mert akkor ideges lesz stb... Bár nem gyakori, hogy le akarnak lökni, mert elég tempósan közlekedek.
2013. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Én visszalassítok 70-re, ha van szembe forgalom, hogy feltartsam és idegeljem. Mottó: Ő csak akkora követési távot tart, ami 70km/h-nál biztonságos, ezért megyek 70-el.

(Persze ha kitisztul a forgalom szemben, akkor visszagyorsítok 90-100-ra)

2013. júl. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megyek tovább a saját tempómban. Ami jellemzően szintén 90-105. Mivel én előrébb vagyok hamarabb belátom az egyenes szakaszt. Ha szabad a pálya indexelek jobbra, picit elveszem a gázt, kihúzódok jobbra aztán had menjen.

Ha nagyon erőszakos akkor sem éri meg hadakozni az úton.

Ha motorral vagyok és utolérem a "nagy" kocsikat általában ők is ugyanúgy elengednek.

Nem kell ebből problémát csinálni.

Az 1.2-es autónak a kényelmes tempó valóban a 90-100, egy 2 literes dízelnek inkább 100-120, egy 600-as sportmotornak meg a 150 is tötyögésnek tűnik.

Mindenki siet valahova, sok furgonos szokott megelőzni. Nem véletlen múltkor reggel 9-re hozott nekem csomagot, addigra már 24 címet megcsinált aznap...

2013. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mint az 5-ös. Lassítok 70-80-ra, ha jönnek szemben/kanyargós az út.

Mindig van plusz fél percem arra, hogy egy barmot megszívassak :)

2013. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Belassítok, ha erre sem reagál akkor hátsó ködzáró fel és ablakspricnik be. Idegesítő mikor telipöttyözi vízzel a szélvédőjét. Nem fog gyorshajtásra kényszeríteni ,hogy engem büntessenek meg sok tízezerre, és veszélyeztetni azzal hogy belém jön hátulról, ha hirtelen meg kell állnom.
2013. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Napkiraly ***** válasza:
elengedem a gázpedált, előbb-utóbb megelőz vagy stroke-ot kap
2013. júl. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!