Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ladába 5 sebességes váltó?

Ladába 5 sebességes váltó?

Figyelt kérdés

Üdv.


1200-as Ladába is bele lehet operálni 5ös váltót amit neten kínálnak? Mennyire nagy munka?



2013. júl. 6. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen bele lehet. Semmit nem kell változatni, egyik le, másik fel. Csak kérd el a váltótartó bakot is az eladótól.

Akkora munka, mint egy sima váltócsrere.


Kérdés, hogy megéri-e 1200-nél.

Alapvetően akkor éri meg a csere, ha viszonylag sokat jársz városon kívül.

Csak az 1200 motor nem az erejéről híres, így ha 80-90-nel mész folyamatos 5.-ben, nem biztos, hogy lesz annyi erő a motorban, az ehhez a sebességhez tartozó, 4-es váltóhoz képest alacsonyabb fordulaton, hogy erőlködés nélkül tudjon haladni.

2013. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor csak kockába éri meg beletenni?


Nem volna jó, ha elsuhan egy kamion, a motor padlón pörög és vissza felé megyek :)


Köszi a hasznos választ. Megy a zöld kéz.

2013. júl. 7. 08:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre már én is gondoltam. Csak közben lett másik autóm is, a Lada meg megmeredt hétvégi játszós, szerelgetős autónak.

Szerintem 80 fölött igen is igényli az 5. sebességet a motor. Akkora sebességnél elég magas, sőt szerintem túl magas a motor fordulatszáma, szinte üvölt. Ha lenne mér egy fokozat, nem esne annyira vissza a fordulatszám, hogy erőlködnie kéne. Sík úton semmiképp nem. Emelkedőn vissza kéne váltani, ezt aláírom.

2013. aug. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jó, hogy az Alföldön élek :)
2013. aug. 13. 16:57
 5/5 anonim válasza:

Üdv.

Igen, simán bele lehet rakni az 5ös váltót.Nekem kb.10 éve van 5ös váltóm 1200-ben.Valamelyest csökken a fogyasztás, a motor nem pörög annyit 80-90-nél, mint a 4es váltóval.(szerelő szerint kb. 500-al esik vissza a fordulat)

Arra számítani kell, hogy csalni fog a sebességmérő.(ezt nekem úgy sikerült kiküszöbölni, hogy egy kocka Lada difije lett beépítve hátra).50-60nál is simán lehet kapcsolni az ötödiket.Sík terepen 100-110-nél néha már egy 6.-ik fokozat is jól jönne.Ha már megvan a lendület, akkor elég az 1200-es motor.

Emelkedőnél meg mehet a visszagangolás.

Remélem segítettem

2014. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!