Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel motoroknál az indulásnál...

Dízel motoroknál az indulásnál van szerepe az akkumulátornak?

Figyelt kérdés
mert benzinesnél a gyertyákat az akksi működteti, de a dízelbe nincs gyertya!
2013. júl. 7. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dízelben is lehet gyertya (izzító)

De indulás vagy indítást akartál volna írni????

Az akkunak addig van szerepe míg a generátor el nem kezd tölteni.

És igen a benzinesnél a traffóba indítás előtt az akkuból megy a fesz.

Dízel ugye öngyulladással működik de de a mai gépjárműveknél a befecskendező is elektromos és az elektronikának is kell a fesz ez lehet dízel vagy benzines egyaránt, de ugye kell az öníndítónak is a fesz sőt a generátort is előgerjesztjük az akkumlátorról. Dízelnél írtam a gyertyát is ott főleg télen érvényesül

2013. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

"...de a dízelbe nincs gyertya!"

Hej, de meglepődnél, ha látnál élőben egy dízelmotort! Ugyanis abban is van gyertya: izzítógyertyával melegítik a sűrítőteret indítás előtt (néha még az után is). Az izzítógyertyának meg kell az elektromos energia, ez pedig álló motor esetén csak az akkuból nyerheti.

De máshoz is kell a delej: az elektronikus vezérlésű adagolók és a modern, PD vagy CR befecskendezők nem működnek elektromos energia híján, de a régi, mechanikus adagolók mágnesszelepeit is ki kell nyitni valahogyan, mert különben nem jut be a gázolaj a motorba. Sőt, az önindítónak is kell az amper.

2013. júl. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

indítást értettem ezalatt :)

2013. júl. 7. 22:10
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es!

köszi a választ.

De az üzemanyag elégetéséhez nem kell gyertya dízeleknél ?

2013. júl. 7. 22:18
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Ahhoz nem kell a gyertya, öngyulladással működik a dolog. De ha nem elég meleg a levegő a sűrítés végén, nem lesz öngyulladás - vagy lesz, csak későn. Ezt küszöbölik ki az izzítógyertyával, de az üzemanyag nem ezen gyullad be.
2013. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

értem, és nagyon köszönöm az értelmes válaszokat.


És mindegyik mai dízelmotorba van ilyen izzógyertya ?

2013. júl. 7. 22:28
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ha olvasgatni akarsz


Van olyan dízel szerű motor ami tényleg az izzítógyertya gyullasztja meg a keveréket (2 ütemű dízel)


És igen a mai autókban van gyertya(izzító) benne.

Teherautóknál nem tudom de szerintem nincs vagy nagyon ritkán romlanak el a személygépkocsikhoz képest

2013. júl. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dízelbe nagyobb a kompresszió ami ikövetkeztében sokkal nehezebb megforgatni az önindítónak a motort. Továbbá Az izzítógyertyák áramfelvétele sokkal nagyobb mert folyamatosan fűt nem csak szikrát ad mint a benzines gyertya. Ja és dízelek alapból nagy köbcentisek.

Ebből kifolyólag igen kell a nagy teljesítménű akkumlátor.

Különösen mikor izzításkor még rá is indítassz.

Az én dízel autómba például 100amperes aksi van.

Ha beindult utánna nincs az akumlátorra szükség ,fenntartja magát a folyamat ,az izzitógyertyák se fűtenek tovább..

2013. júl. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen az önindító se kurblival működik... meg akkor a gyújtást se lehetne ráadni.
2013. júl. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as : de a motor beindulas utan is mennek az izzitogyertyak (utoizzitas) - igaz csak szakaszosan ,aztan a motorvezerlo igenyek szerint menet kozben is kapcsolgátja-pl.ha sokat mesz motorfekkel (ilyenkor nincs befecskendezes) ,mikor a gazpedalhoz ersz,akkor 1-2mp-re szinten izzit ...es kit tudja meg hany esetben-nem is beszelve a hideginditas utani hutoviz elomelegitesrol(szinten izzitogyertyakkal)
2013. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!