Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha motorozok és nincs protekto...

Ha motorozok és nincs protektoros nadrágom, az büntetendö?

Figyelt kérdés
Olvastam valamelyik kérdésben, hogy elöírás a protektoros kabát, nadrág, kesztyü, sisak plexivel, vagy szemüveggel, motoroscsizma. Ez igaz? Én eddig csak a bukóról tudtam. És annyi motorost lehet látni rvidujjúva sima cipöbe kesztyü nélkül egy sisakkal... Ez büntetendö? És milyen összegre lehet számítani, ha nincs valami a felsoroltak közül? Továbbá ez Szlovákiában is érvényes?

2013. júl. 8. 11:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Kimaradtj, hogy ha nekem van mindenem, + egy barátnöm, akkor kell vennem neki is protektoros nadrágot/kabátot/kesztyüt/csizmát?
2013. júl. 8. 11:45
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit olvastál, hogy protektoros kabát, nadrág, kesztyű, stb., az csak a motoros oktatásra és vizsgára vonatkozik. Közúti forgalomra nem. Egyedül a bukósisak kötelező kellék.


Szóval teljesen a Te döntésed, hogy hagyod-e leszakítani és amputáltatni a lábaid, vagy beruházol egy 10 ezres nadrágba.

2013. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget!
2013. júl. 8. 11:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak a vezetési tanfolyam alatt kötelező!! Egyébként abban motoroztok amiben akartok. Az más kérdés, hogy épeszű ember nem motorozik rövidnadrágban félpucéran, főleg ha már esett motorral. Szóval nem kötelező, de erősen ajánlott normális motoros öltözetben közlekedni!
2013. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Egyébként abban motoroztok amiben akartok."

Na ez így nem igaz! A protektoros ruházat egyáltalán nem kötelező, de KRESZ motorra előírja (a bukón kívül persze) a zárt cipőt és ruházatot. Amúgy nem kötnek bele a rendőrök, de sornégyes nagyvassal a rövidgatya + póló mondjuk nem nagy ötlet :-)

2013. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!