Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda 120 veterán autónak?

Skoda 120 veterán autónak?

Figyelt kérdés

Egy ismerősünk el akarja adni a Skoda 120 autóját, amelynek ő az első és egyetlen tulajdonosa. Gyári fényezés, 130ezer km. Jelenleg nincs kocsim és nem ilyen autót terveztem venni, de arra gondoltam, hogy megveszem, mert tényleg nagyon szép állapotú. De nem ismerem a típust, mert akkor születtem, amikor vette.

Mennyire megbízható, a megfelelő karbantartások mellett?(Garázsban volt idáig és ezután is ott lenne.)

Alkalmas-e akár mindennapi használatra? (Nem használnám mindennap, de felvetem mint elvi lehetőséget, vagy ha a helyzet úgy hozza.)

Néha városban és kirándulásokra lenne használva.

Fogyasztása városban és hosszútávon? (Ismerősöm szinte csak városi, rövid utakra használja és azt mondja, hogy 7-8liter, országúton 6liter,de más forrásból is hallani szeretném.Valamint eladáskor hajlamosak megszépülni a fogyasztási adatok.)


2013. júl. 8. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hiába 30 éves egy autó hivatalosan nem lesz veterán autó amíg,meg nem kapja a veterán vizsgát.Ahhoz hogy ezt megkapja egy autó kivételesen jó állapotúnak kell lennie persze csak hivatalosan.

Inkább ezt vedd meg már veterán vizsga is van rajta .

[link]

2013. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Tényleg szép a Carina,de a 2 autó között nagyon nagy az árkülönbség. Ezt azért venném, mert jó vétel lenne (150e).

Igen, utánanéztem a veteránvizsgának,de ez az autó 100% eredeti, minden utána beépített alkatrészével együtt, bármiféle átalakítás nélkül. DE nem a veteránvizsgáztatás miatt venném, hanem azért, mert lenne egy eredeti,nagyon szép állapotú régi autóm, aminek az értékesése nulla, fenntartási költsége viszonylag kevés, ismert az előélete, és van annyira megbízható, hogy elmenjek vele Erdélybe és az országban bárhová.

Jeleztem, hogy megveszem az autót, de majd 2 hét múlva vehetem át(előreláthatóan).

2013. júl. 13. 16:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Sok sikert akkor az autóhoz remélem tényleg jó lesz :)
2013. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nézd mit találtam itt írnak pár dolgot a skoda 120 ról :)

[link]

2013. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. júl. 14. 12:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2013. júl. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Szervusz! Én éppen holnap készülök venni egy 120-as Skodabogarat, és én is gondoltam a veterán vizsgára. Eddigi tudásom alapján semmi akadálya. Egyébként jó gép, ha jól bántak vele, megbízható is, a kasztnira kell figyelni, sajnos korából adódóan hajlamos a "rubeolára".

Mindenesetre sok szerencsét, és boldogságot hozzá!

2013. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja a veterán vizsgának sok előnye van ha nem módosítottak még a szabályon akkor 5 év műszakit kap az ember ha veterán vizsgát csináltat az autóra mellesleg nem kell teljesítmény adót fizetni a kocsi után,és a biztosítás is kedvezőbb lesz rá a veterán vizsga miatt.De maga az 5 éves műszaki vizsga véget is megéri.


de itt egy pár iromány

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Sajnos már módosítottak, 4 év a műszaki, de akkor sem kettő!
2013. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Sajnos elúszni látszik a terv, mert az ismerős fia(Németországból) közbeszólt, hogy el lehet adni ezt a kocsit 3-400ezerért(szerinte), ne adják el, stb.

Én mondtam nekik, hogy annyiért nem fogják eladni, mert azért van néhány hibája(természetesen), nálam jó helye lesz(garázsban), és nem nyerészkedés céljából venném. Az ár amit szóban megbeszéltünk(150ezer),részemről minimálisan "alkuképes", többet nem tudok érte adni. Ha gondolják hirdessék meg.

Még gondolkoznak rajta, várom a válaszukat, de szerintem nem leszek Skoda tulajdonos :-(

2013. júl. 15. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!