Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történne akkor, ha nagy...

Mi történne akkor, ha nagy sebesség mellett rükvercbe váltanánk, és felengednénk a kuplungot?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem venné be, csak recsegne és szépen ledarálná a fogakat.
2013. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 audiofly ***** válasza:
Azon kívül, hogy kiugranának a hengerek és a szelep és megrepedne a blokk . A többi már olcsóbb dolog, a lendkerék , váltó és a kuplung is tönkre megy. Ha esetleg hátsó kerekes az autó még lehet hogy a differenciál is bekrepálna. De ezen kívül még megfordulna az autó és felborulnál. De lehet ,hogy olcsóbban megúsznád. Kitudja! :D
2013. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nekem mesélte múltkor büszkén egy hölgy, hogy az Accordban az ötös(?) vagy hatos mellett van a rükverc, és múltkor 150-nél betette rükvercbe. Bár nem ugrott le a kuplungról, de megcsúsztak, szerencsére üres volt a pálya ezért kis pörgés után megállt a verda. Arról nem esett szó tönkrement-e valami az autóban.
2013. júl. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

hogyan teszi be menet közbe, főleg nagy sebességnél hátramenetbe? egy vezetni tudó ember érzi, hogy nem megy be a váltó a kiválasztott sebességbe, 1-be sem tudod betenni nagy sebességnél.

és ezt tudja a 25 éves autóm, és az 5 éves autóm is.

persze ha izomból két kézzel rángatva beveszi, azt nem tudom, de hát egészségére akkor.

2013. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hondákban híresen pontos és precíz váltó van, erősen kétlem, hogy 150-nél bevette volna a rükit... teljesen kizárt, mivel a kuplung két fő tárcsából áll, az egyik a főtengellyel forog együtt, ez a lendkerék, a másik a váltón keresztül a kerekekkel, ez a kuplungtárcsa, és ha elengeded a kuplungpedált, akkor a rugó/rugók egymásnak feszíti őket, és akkor forognak együtt, nos tehát...

rükiben kb 50-el tudsz haladni mikor már letilt a motor 6000 fordulat körül, ha te 150-nél raknád rükibe, azonnal 18000-re pörgetné a kuplungtárcsát, ami több mint valószínű azonnal szétrobbanna...

2013. júl. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak elméleti kérdés volt, eltekintve attól, hogy nehéz lenne a sebességváltót erre a fokozatra tolni (vagy egyáltalán nem is lehetne).

Köszönöm a válaszokat :)

2013. júl. 15. 11:44
 7/7 anonim ***** válasza:

# 5


Én nem értek ilyen szinten hozzá, az illető, aki mesélte akkor nagy valószínűséggel füllentett. Bár nem értem miért...

2013. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!