Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E46-hoz drágák az alkatrés...

BMW E46-hoz drágák az alkatrészek, meg úgy általában a fenntartása?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éves autókról beszélünk, mégis azt olvasni egyik helyen, hogy annyi az alkatrész, mint a tenger, másik oldalról meg hogy BMW, vagyis költséges. Szerintetek? 320d-ről lenne szó...

2013. júl. 9. 01:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Alapjában véve a kategóriatársainál nem drágább hozzá az alkatrész, viszont egy Swifthez képest már igen. Ha ilyen méretben/motorral akarsz autót, akkor semmivel sem lesz drágább fenntartani, mint egy Mercit,Volvot, Mondeot..
2013. júl. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

A régi dízelek azért költségesek, mert letoltak velük már olyan 800-ezret németben (ez nem túlzás) - vagy más országban - utána mire a magyarhoz kerül, addigra 1-2-3-szor már visszatekerték és maximum 200-ezret mutat az órája. Az ismeretlen valós futásteljesítmény miatt nem lehet tudni,

hogy igazából mennyit ment, csak saccolni lehet. Ez az alkatrészek miatt gond. Az ilyen 320d-ken sokminden megadhatja már magát és meg is fogja.

Nyilván jön majd néhány áradozó, hogy az övé milyen szuper és kölföldről hozta és izé, meg különben is... Persze, csak itt vagy nem írja le, mennyit költött rá (hány kemény százezret), vagy ment vele 5000km-t és kijelenti ez alapján, hogy milyen jó vásárt csinált.

Nameg ahogy észrevettem, sok ember soha nem jön rá arra, mit is vett és álomvilágban él (hogy csak kevés km volt benne, svájci orvos használta csak hétvégenként, makulátlan törésmentes, hajj, de ha tudná az igazságot)...

Az igazán jók példányok drágán vannak, hiába 10 éves autó némelyik, de ezeknek ez az áruk, ha nem tetszik valakinek, lehet venni Opel Astrát, az is jó.

2007-ben gyártották az utolsó példányokat, úgyhogy nem mindegyik 10 éves ( [link] Fiatalt érdemes venni, ami pláne nem olcsó (de azokban is lehet sok százezer, pláne a külföldiekben, mert nagyobb országokban nem annyit mennek, mint nálunk). El lehet dönteni, hogy drágán biztos jót, vagy olcsón bizonytalant, amibe mindig tolni kell a pénzt. Utóbbi esetben számít igazán a drága szerviz


De mi a faxért kell ennyi embernek E46 ?!?

Az ilyen autók tulajai lassan kétségbeesnek, mert boldog boldogtalan hozza be a sz.rokat külföldről, mert rossz lesz a típus megítélése (sok lesz belőle - már így is van jópár - és még a legtöbb behozott bontószökevény is).

10000 féle más autó van, amik dögösek, csajozósak, dízelek, stb., csak körül kéne nézni.

2013. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

"De mi a faxért kell ennyi embernek E46 ?!? "


mert

-bele van esve

-szép

-erős és relatíve gyors egy 4 hengeres is

-stb.


te nem hallottál arról hogx valaki fix márkát szeretve? van ali Alfába szerelmes pedig az se egy hűde ridegentartató olcsó autó.


nekem is e46-om van, benzin és teljesen átlagos a fenntartása. kényesebb mint egy suzi, vagy opel, dehát nem is az a kategória mint tízéves fenti társai. nem kell rá százezreket költeni. meg kell nézni alaposan, mert egy kopogó lengőkarcsere, vagy ilyesmi azért húzós.

2013. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"De mi a faxért kell ennyi embernek E46 ?!? "


Nem vagyok túlzottan BMW fan, de azt bátran ki merem jelenteni, hogy az E46 a maga korában, kategóriájában a legpofásabb autó volt. Elég időtálló formával áldották meg, főleg a facelift után. Szerintem kívül belül nagyon jól eltalálták. Én 1,5 milláért inkább vennék egy E46-ot, mint egy fiatalabb SX4-et. :)

2013. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

"kényesebb mint egy suzi, vagy opel"

Hát én nemtom. Ültem már benne de nem mondanám hogy kényelmesebb lenne mint a B vectrám.

2013. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
KÉNYESEBB nem kényelmesebb. e46 annyira nem kényelmes, bár én szeretem a kemény ülést. futóműve pedig keményebb is.
2013. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi. Ezt benéztem.☺
2013. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyálalán nem vészes, egy átlagember is fenn tudja tartani. Az igaz, hogy a BMW-hez drágák az alkatrészek, de ha nem nyomsz bele többszázezer kilómétert, nemhiszem, hogy problémád lesz vele. Szinte az összes, amit Németből hoztak, 700-800 ezer km van benne igazából, mégsincs velük semmi probléma, teszi a dolgát az autó. Tudom miről beszélek, mert három haveromnak is van E46-os 320D BMW.
2013. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ahha, a szomszédnak...:

"Nyilván jön majd néhány áradozó, hogy az övé milyen szuper és kölföldről hozta és izé, meg különben is... Persze, csak itt vagy nem írja le, mennyit költött rá (hány kemény százezret), vagy ment vele 5000km-t és kijelenti ez alapján, hogy milyen jó vásárt csinált. "


Tényleg pofás autó, de még most is. Az már zavaróbb hogy egyre több lesz belőle. Csak márkarajongók veszik? Tényleg? Szerintem nem, főleg a 320d-t nem. Olyan okok miatt veszik, mert a szomszéd is vett egyet, vagy mert látja, hogy egy-egy (valójában már roncs) példány már olcsón elérhető és hát akkor már olcsón lesz egy BMW -je. Szánalmas.

Akinek meg már van ilyenje és van egy kis esze, az nem ajánlgatja ennyire, mert már így is sok van Magyarországon belőlük és még többet hoznak be. Ezt tudom a valódi márkarajongóktól. A BMW-ért rajonganak, de a majmokért, akik hozzák az 1 millió kilométeres roncsokat, azokért nem.


A költségekről meg talán elmond sokmindent, hogy a legolcsóbb új alkatrész is hozzá kb. 5000 ft. Lehet bontóból is tákolni, de az méltatlan és olyan is lesz a végeredmény. Esetleg amit lehet fel kell újíttatni, mint a turbót, van az országban egykét cég ahol már azt mondom, hogy profin csinálják.

2013. júl. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Node miért, csak a BMW-t tekerik vissza a nepperek? Ennyi erővel semmilyen autót sem lehet megvenni, a használt piac amúgy is hemzseg a németből meg osztrákból behozott verdáktól, ennyi erővel ne vegyek Ford-ot, Fiatot, Renault-ot meg semmit...oké a BMW tipikusan az a kocsi amit hajtanak...de a többit nem?
2013. júl. 9. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!