Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "M" kategóriás jogosítványomma...

"M" kategóriás jogosítványommal vezethetek 50 cm3-is quadot, illetve mopedautót?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen utána olvastam de mindenhol mást írnak. :S

2013. júl. 9. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
50ccm és max. 4kw-ig igen.
2013. júl. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]


Itt ezt találtam: A vezetéséhez a külön jogszabályban meghatározottól eltérő vezetői engedély kategória előírása L6e járműkategóriában:

- nyitott kivitelű, áttételes kormánymű nélküli, a motorkerékpárok esetében szokásos kezelőszervekkel kialakított kivitel

(„quad”) esetében legalább „A1” vagy „B” kategóriára érvényes vezetői engedély szükséges

- zárt utasterű, több személy szállítására kialakított, kormánykerékkel és a gépkocsikban szokásos kezelőszervekkel

felszerelt kivitel („mopedautó”) esetében a „B” kategóriában érvényesített vezetői engedély szükséges

2013. júl. 9. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Quadot, mopedautót NEM vezethetsz vele. 2 hónapig tolta a televízió, és a rádió... Tehát nem.:) De hivatalosan is megtalálható.


Tehát ez csak a moccerokra vonatkozik. Azaz a 3 kerekűekre nem emlékszem, de szerintem azt se.


(Régebben átalakították a mopedautót motorkezelőszervessé, mivel a quad az még elfogadott volt - többek között ezért nem lehet azt se.)

2013. júl. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!