Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet védekezni autó...

Hogy lehet védekezni autó feltörés ellen? (Mercedes CLS 320)

Figyelt kérdés

Édesapám autóját már harmadszorra törik fel, 2 hónap alatt. Szerencsére nem tart soha nagy értéket az autóban, dehát ez akkor se normális. Legutóbb a Posta előtt parkolt, most a Tesco előtt, fényes nappal, kiszáll, lezárja, elmegy 30 percre, és mire visszaér, nyitva vannak az ajtók, a kesztyűtartó meg nyitva és üres (csak pár CD volt benne, de akkor is!). Riasztó nem szólalt meg, pedig van az autóban.

Még jó, hogy nem tudták vagy akarták beindítani, hogy el is lopják.


Mit lehetne tenni? Van valami eszköz, készülék, vagy praktika, ami használhat?



2013. júl. 9. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pitbull a hátsó ülésre, vagy ne álljon meg rossz környéken
2013. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Arra nincs megoldás. Főleg ha luxus autóról van szó. Azokat törik fel legtöbbször.
2013. júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nagyon szeretik az etnikai kisebbség tagjai a merciket kifosztani mer azt hiszik televan zsével(sokszor igy is van), javíttasd meg a riasztót vagy cseréld le
2013. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy inkább be se zárja? (99%-ig biztos vagyok benne...)


A mercikhez minden második suhancnak van blokkolója, ami 25-30 méterről úgymond "blokkolja" a jelet. APukád elsétál, megnyomja a gombot és nem történik semmi... csak ezt nem veszi észre. A kocsi meg nyitva marad, riasztó sem kapcsol be.

2013. júl. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Biztos komolytalan a megjelenése... Nekem van egy fekete, sötétített ablakos CLK komoly alufelnikkel, 3 éve van meg, 8. kerület legrosszabb részein is parkoltam vele, 1 napot se volt garázsban, rengeteget járok vele mindenhova, de még az életbe nem törték fel. Soha még csak hozzá se nyúlt senki.
2013. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
gondolom gyári riasztó, na az semmit se ér. utólagos kell, rendes villamossági vagy biztonsági szakember által. a feltörés ellen meg max a páncélüveg véd...
2013. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vagy igen, blokkoló. mindig meg kell bizonyosodni hogy be van zárva. én is így teszek.
2013. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem hallottam még a blokkolóról. Megbeszélem vele, lehet, hogy tényleg a lezárási rutinon kell változtatni.


Köszönöm az összes hozzászólást.

2013. júl. 10. 08:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Blokkoló ellen irtó egyszerű védekezni - zárja le a kocsit és nyisson rá az ajtóra. Ha nyitva maradt akkor valami gyanús... Ha bezáródott akkor már nem lehet gond.


Valószínűtlen, hogy zárfésűznék az autót ilyen gyakran a nyílt utcán fényes nappal.

2013. júl. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 4165 ***** válasza:
1 tulaj vagytok? Megvan minden kulcs? Ha nem első tulaj vagytok, nézzétek meg meg egy márkaszervízben, hogy hány kulcs van hozzá aktiválva.
2013. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!