Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Idegen nyelv ismerete nélkül...

Idegen nyelv ismerete nélkül lehet boldogulni nemzetközi sofőrként?

Figyelt kérdés

Amikor leszállítják az árut és a papírok elrendezéséhez vagy ha egy nagy telephely, hogy hova kell állni ?

illetve ha valaki nem talál a célhoz, akkor mi a teendő?


köszönöm. :)


2013. júl. 9. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Moldova kamionos könyvében sok mókás esetet ír a nyelvtudás hiányáról. Tőle híresült e a Nicht ugribugri, aber langsem spacieren mondat is.


Az nem várható el, hogy egy sofőr minden olyan ország nyelvén tudjon, ahová szállít. De az biztosan nem elég, ha csak köszönni tud, azt is magyar akcentussal.

Legalább alapfokú német-angol, de legalább angol nyelvtudás nélkül nem nagyon boldogul.

2013. júl. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Angol nem árt, azzal már mindenhol el lehet igazodni, eléggé sokan beszélik minimálisan legalább hozzá. :)
2013. júl. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

majdnem 10 évig tanultam angolt, tehát valamennyit tudok.

és a második kérdésemre a válasz ? :)

2013. júl. 10. 00:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Az angolt akkor kipipálhatjuk.(nem árt a német sem)

Én Teheránban jártam úgy, hogy eltévedtem. Aztán valaki, aki tudott angolul, elküldött volna rossz felé...nos, végre jött egy rendőr, aki beszélte az angolt, és megmutatta.Sokszor nem azonos a lerakó az ügyintézéssel...

A GPS -el nagyon kell vigyázni...


ma már könnyebb, mert az ember felhívja a célállomást, és elmondja hol álldogál...


Találkoztam olyan kamionnal, ami napok óta állt a sivatagban, és nem tudta mit tegyen...megmutattam, még meg sem köszönte. azóta senkinek- semmit.persze ősbunkó volt, nyelvet sem beszélt.

2013. júl. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A testvéremnek nagyon minimális a nyelvtudása, de már évek óta nemzetközizik, szóval el lehet boldogulni.
2013. júl. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!