Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elvehetik a jogosítványomat...

Elvehetik a jogosítványomat vagy mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Megyünk Mallorcára és bérelünk majd autót,ott akkor vezethetsz azt hiszem 18 évesen autót ha plusz biztosítást kötsz rá,de apukám nem tud sokat vezetni és érdekelne hogy mi történik ha rövid időre átveszem tőle a kormányt?18 éves leszek,fél éve van jogosítványom.
2013. júl. 12. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

???


Elvileg teljeskörű tájékoztatást kellett volna kapnotok bérléskor. Ha ez nem történt meg, kérdezni kellett volna.

Ha még nem béreltetek, akkor a fönt leírtak igazak, jövő időbe szerkesztve!

2013. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amég nem töltötted be a 18-at addig nem vezethetsz külföldön!! Továbbá a te nevedre nem is tudnátok autót bérelni, amihez egyébként apádnak is szüksége lehet nemzetközi jogosítványra ( egyes országokban ehhez kötik az autó bérlést, bár nem tudom hogy konkrétan Mallorcan is így van-e ), ami viszont tuti, hogyha lekapcsol a rendőr miközben te vezetsz, amég nem vagy 18, az bizony bünti lesz.
2013. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Elvenni semmiképp sem fogják, max megbüntetnek ez bizonyos pénzösszegre. Egyébként Mallorcán normálesetben nem nagyon büntetgetnek, engem is pont nemrég igazoltattak (bár nem bérautoval voltam). Elméletileg kéne nemzetközi jogsi, de nekem sincs, nem régóta van jogsim, és azóta még nem volt időm Magyarországra menni emiatt. Nézték vagy 5 percig, utána megállapították, hogy magyar vagyok :D

De bérautokkal nem biztos, hogy olyan lazák lesznek, ilyenkor kasználnak sokat a turistákbol.

Egyébként melyik részre mentek?

2013. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!