Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel-es vagy benzines autón...

Diesel-es vagy benzines autón könnyebb tanulni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok, nem tudom, melyiket válasszam. Autónk még nincs, csak jogsi után veszünk.
2013. júl. 15. 07:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
31%
Ajánlom a benzinest. Vehetsz dízelest is, de a benzinesbe több erő van. Ha akarod, mondasz egy végösszeget, és segítek autót is választani.
2013. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Mi az hogy több erő van EMBER? ! Disellel könnyebb , azt nehezebb lefullasztani! Az erő nem motor fajta függő!
2013. júl. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szerintem tökmindegy, ugyanúgy könnyű menni mindegyikkel, bár én jobban szeretem a dízelt
2013. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
/az első vagyok/ Én csak a tapasztalatokat mondtam el, nagybátyámnak dízelje van, és alig lehet belőle kihozni valamit. A kisebb lóerős benzinese meg kis túlzással hasít. Lehet egyéni probléma, és rosszat mondtam, de ezt tapasztaltam.
2013. júl. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
hát az sem mind1 hogy 70 lóerő 900 kilós kasznihoz, vagy 90 lóerő 1300 kilós kasznihoz :D
2013. júl. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a turbódízeles erősebb mint azonos méretű szívóbenzin. mert jóval nagyobb a nyomatéka. 1.6 MPI vs 1.9 TDI octavia kb egy lóerő, de a dízelnek sokkal nagyobb a nyomatéka.
2013. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Már megint feltöltött motort hasonlítunk a szívóhoz.... sose lesz ennek vége :/


Tanulni teljesen mindegy. Ha nulláról kezded akkor meg főleg. Ugyanannyi idő alatt fogsz megtanulni egy benzinesen is vezetni, mint egy dízelen. Viszont benzines után dízellel probléma nélkül fogsz tudni közlekedni, ha dízelen tanulsz és átülsz egy benzinesre az első pár elindulás vicces lesz ( főleg ha olyan az oktató a dízelnél, hogy a gázt nem piszkáljuk, megy az gáz nélkül is, mert így spórol fél litert óránként... ).

2013. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én nem azt mondtam, hogy rosszak, csak az én tapasztalataim alapján a benzines jobb. Viszont azzal egyetértek, hogy a súlya is befolyásolja, de a nagybátyám autói kb egysúlyúak.
2013. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Első autónak tökéletesen megteszi mondjuk egy Suzuki Alto vagy Swift, ha ettől a fogyasztástól /4,5-5,5 liter/ még mehetünk feljebb, akkor jöhet egy Mitsubishi Lancer 1.3 vagy egy Honda Civic 1.4i. Ha esetleg dízelest akarnál, akkor egy Opel Vectra 2.0 DI GL. Az első válaszoló voltam.
2013. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező: teljesen mindegy, mindkettőn ugyanolyan könnyű megtanulni.


Minden egyes autónak megvan a saját tulajdonsága, amit meg kell szokni aztán már nincs különbség (egyiken nagyobb gáz kell, másikon kuplung hirtelen fog, stb, stb).

2013. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!