Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek? Fontos

Mit tegyek? Fontos

Figyelt kérdés
Nem olyan rég 4 hónappal ezelőtt vettem egy Skodát , de motor hibás lett és azóta a szerelő gondoskodásában van. Most már eljutottunk odáig hogy a a szerelő kicserélte hibás motort a már megvett "új" motorra. Viszont elkért alkatrésznek 100.000 Ft-ot hogy egy csomó mindent ki kell cserélni a kocsin többek között a féket is és megbíztam a kocsinak az átiratosával. Magyarán kifizettem neki 170 ezer forintot, de a kocsi még mindig nem üzemképes. És át sem íratta, sem a fék nem lett kicserélve. És ebből következtettve azon kívül hogy az általam vett motort beépítette nem történt semmi. azt mondja hogy kevés a pénz. Mit csináljak? arról van papírom hogy tőlem átvett 100.000 forintot alkatrésznek, de a maradék 70 ezer ft -ről nincsen. A kocsimat a lehető leghamarabb át kell íratni de arra hivatkozik hogy 70 ezer ft nem elég. én körbe jártam hogy mi mennyibe kerül és 55 ezer ft a vége. ha most fel dúltan oda állítok és elhozom a kocsit az újabb hatalmas kiadást jelentene és a neki adott pénznek is búcsút inthetek, viszont ha ott hagyom lassan a kukában végzi és hamarosan büntetést is fogok kapni az áríratást illetően. Saját lábán még midig nem közlekedik a kocsi. És a legszebbet még nem is mondtam. A telefont nem veszi fel, múlt héten megkerestem mert megijedtem hogy esetleg azért nem veszi fel a telefont mert a kocsival történt valami. és iszonyatos hangnemben kezdett el velem beszélni mikor meglátott. Nem hajlandó semmilyen információt átadni nekem mint a kocsi tulajdonosának arról hogy hogy áll a kocsi, egyszerűen azt mondja hogy úgy áll amit én azt látom. Nem beszél arról hogy miért ázik fázik az autóm és megmagyarázza nekem hogy a féket kicserélte. de a féket ellepi már a rozsda. Egyértelműen látszik rajta hogy nem nyúlt hozzá. Most már szerintem ez az egész le nyulásra megy ki. Bocsánat hogy ha kicsit zavarosan írok de nagyon feszült vagyok.

2013. júl. 15. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Vitesd el egy másik (jól bevált) szerelőhöz ettől meg kérd vissza a pénzt.

Átírással meg ne várjál senkire, menj el és intézd, mert biztosan küldik a büntetést! Nem kell üzemképesnek lennie ehhez az autónak.


ui: Ha tényleg volt motorcsere, eredetvizsgán hogyan fog átmenni?

2013. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ez az. A motornak van papírjai, de minden a szerelőnél van és nem hajlandó össze dolgozni. Eredetiség vizsgán meg ott kell legyen az autó de nem képes a saját lábán oda menni. mit csináljak?
2013. júl. 15. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:

A féktárcsa egy nap alatt is meg tud rozsdásodni, az nem jelent semmit. Ha megnézed közelről, akkor látszania kell, hogy új-e a tárcsa, vannak-e rajta barázdák, vagy van-e válla.

Gondolom átíratni elég a pénz, csak akkor neki nem sok minden jut, ha előtte a 100.000 valóban alkatrészre ment el. Erről mutasson számlát, hogy milyen értékben vett alkatrészt, és mutassa meg, hogy azt be is építette (már ami ellenőrizhető). Ha valóban ennyiért, akkor neki így csak 15000 maradna, ha lejön még az átírás ára, ami édes kevés ennyi munkáért, és gondolom, hogy fél, hogy lelépsz, ha visszakapod az autót. Részletes, korrekt elszámolás után, és a javítások ellenőrzése után lehetne megmondani, hogy tényleg le akar-e húzni, vagy csak szeretné megkapni a jogosan járó munkadíját. Az nekem nem egészen tiszta, hogy az autó miért nem képes még mindig saját lábán menni, illetve hogy miért mérgesedett el így a dolog.

2013. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
pontosítok. 100.000 Ft volt az alkatrész. És 70.000 ft fizettem ki a munkadíjra ( elvileg). és kevesli. Ami érdekes hogy nem hajlandó leülni és elszámolni a dolgokat nekem. De hogy miért azt nem tudom. Úgy tudom hogy ha a kocsi sokat áll nála (kb 6 hónap) akkor állási díjat számolhat fel nekem és ha a szerelési dij és az állási díj eléri a kocsi értékének az 51 százalékát kérvényezheti hogy a kocsit írassák át a nevére. Lehet hogy erre pályázik?
2013. júl. 20. 17:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!