Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift ültetés?

Suzuki Swift ültetés?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit furán hangzik, mert mégis csak egy Swift-ről beszélünk. De elmondom, hogy mire gondolok konkrétan: nekem a kocsi jelen állapotban kicsit billegős a tempósabb kanyarokban. Ezért gondoltam rakok alá egy 30/30-as vagy 40/40 ültetőrugó szettet, ami mégse ver a földhöz engem sem, a kocsi se fog még az aszfalton ülni, de talán stabilabb lesz tőle.


Szerintetek ez milyen ötlet? Vagy csak a rugóktól még nem lesz stabilabb? Kellenének hozzá keményebb gátlók is?


Válaszokat előre is köszönöm. Ja, és még annyit hozzáteszek, hogy a kocsi teljesen gyári, nem "boyracer-es tyúning", és ezen kívül nem is akarok mást változtatni rajta.



2013. júl. 15. 18:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ó, lemaradt, hogy egy 2001-es 1.3-as Swift-ről van szó.
2013. júl. 15. 18:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megakarsz tartani valamennyit a menetkomfortjából, akkor elég a rugókat cserélni, az is nagymértékben csökkenti a billegését.
2013. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ. Még annyit, hogy ha teszek alá ültető rugót, de a gátlók maradnak a gyáriak, akkor azok élettartama gondolom csökkenni fog (legalábbis ez a logikus számomra). Kérdés, hogy mennyivel? Gondolom azért nem feleződik, vagy ilyesmi.
2013. júl. 16. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen típusspecifikus ültető rugókat úgy tervezik hogy azt a plusz terhet amit a rövidebb rugóút jelentene a gátlókra, azt a rugók plusz keménysége le is veszi róluk. Emiatt érdemi élettartam rövidülést, önmagában az ültetés miatt nem fogsz érezni. Csak arra kell jobban odafigyelned, hogy még az eddigiekhez képest is még inkább kerüld a kátyúkat.

#1. Voltam.

2013. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell kisérletezni, kell-e keményebb csillapító...ha beválik, és stabil, akkor jöhet a sportlégszűrő, és a sportkidörrentő...persze a gumik minőségére(is) figyelj.


csak...és most károgni fogok..arra ügyelj, ha baleset részese vagy, akkor az átalakítást vizsgálni fogják, sőt talán a közúti rendőr is csóválhatja a fejét..


bulinak nagyon jó, csak műszakin, illetve forgalomban..

2013. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Á, ilyen sportkipuff meg társai nekem nem kellenek. Csak a (számomra nagy) kanyardőlést szeretném kicsit lecsökkenteni.


Amúgy ha papíros (műbizonylat) a rugó, akkor is belekötnek?

2013. júl. 16. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Műbizonylattal nem kötnek ( nem is köthetnek ) bele a zsaruk, és a műszakin sem lesz vele semmi probléma! Műszakin persze kérni fogják a műbizonylatot, úgyhogy oda majd vidd magaddal!

#1 voltam.

2013. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2013. júl. 17. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!