Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2-es motor jogosítvány jó...

A2-es motor jogosítvány jó 600ccm motorhoz? Vagy maximum hány ccm ig jó?

Figyelt kérdés

#motor #hogosítvány
2013. júl. 16. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
400-500ccm-ig kb, ezt a kW súly arányt én sem vágom pontosan, de 600-as motor ritka ami bele illik a kategóriádba
2013. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Mindegy hány ccm, max 35kW teljesítményű lehet - azaz 48 LE, és 0.2 kW/kg arányú lehet a vas. Azaz 35/0.2=175 kilós lehet a legkönnyebb moci amit vezethetsz, FELTÉVE, hogy az a maximum megengedett teljesítményt tudja, azaz 35kW-os.

Tehát mindig megnézed a tömegét, aztán a teljesítmény/0.2=valamennyi, na ha ez a valamennyi nagyobb a motor tömegénél, akkor nem vezetheted. Jelen esetben - 35kW-os motor esetén - egy 150 kilósat már nem vezethetsz. Ennyi lenne...


Ja, még hallottam, hogy nézik, hogy a motor nem egy kétszer akkora teljesítményűből lett-e lefojtva. De ezt nem találtam meg hivatalosan, csak haverok mondták - nem biztos forrás.

2013. júl. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a jogszabályban is így van leírva:

"„A2” alkategória

– olyan motorkerékpár, amelyek teljesítménye a 35 kW-ot, teljesítmény/ tömeg aránya pedig a 0,2 kW/kg-ot nem haladja meg, és amelyet nem kétszer akkora teljesítményű járműből alakítottak át"


Mondjuk ezt a kétszer akkorából lefojtott dolgot én nem értem. Másfélszer akkorából lehet lefojtani?

:(

2013. júl. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Harkonnen: Őszinte leszek én se értem teljesen, sőt mint mondtam ez azért lehet fals infó. Lefojtani azt lehet ugye, ha megcsináltatod, vizsgán is az kerül a papírba, akkor hajthatod a vasat. Csak most nem értem miért nem fojthatok le nagyobbat. Vagy arra gondolnak, hogy úgyis kiveszem a fojtást? Ez azért eléggé...
2013. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt, hogy hány lóerőről fojtották le, és hogy milyen a kW-súly aránya, ezzel nem törődik senki. Csak a KW számit, a ccm nem.
2013. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!