Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok segíteni? Az autók...

Tudnátok segíteni? Az autók megszállottja vagyok, szeretném őket bővebben megismerni.

Figyelt kérdés

Tetszenek a kicsi 2, vagy 3 ajtós targák, kabriók, sportkupék. Gondolkodtam is rajta, hogy milyen autó legyen, ha lesz. Arra jutottam, hogy nagyon tetszenek a Del Sol CRX-ek (vagy Civicek, ha úgy tetszik). Ha kicsit keményíteni szeretnék rajta, akkor hogyan kezdjek neki?


Például:

Legjobb tudomásom szerint ezek szívó ~1500 és ~1600 ccm-ben gurultak a sorról le. Az autó vételára 1.000.000 ft környékén (plusz-mínusz 400.000) állnak meg. De maradjon egymillió.

Akkor mennyit kellene ráköltenem, hogy:

-feltöltött motor legyen (lehetőleg turbóval)

-minőségi sportkipufogó, de azért maradjunk az ésszerű határokon belül

-hátsó elem befalazása, festett rendszám (ez legális?)

-visszafogott, de tiszteletet parancsoló kinézetet kölcsönző spoilerezés

-16" - 17"-os felnik, semmiképpen sem króm

-Sportülés, négypontos övvel, vagy amit az ülés "megkíván"

-sportkormány

-világoszöld fényezés, nem metál árnyalattal


Semmiképpen sem lepusztult, gyökér-hatást keltő gép az elképzelésem, az igényesség az elsődleges szempont!


Árakra, javaslatokra lennék kíváncsi, nem okoskodásra.


Mint említettem, ezek elképzelések, éppen ezért tettem fel a kérdést.


Lenéző és "menj aludni" jellegű válaszokra kapásból piros kéz!


(16/F)



2013. júl. 17. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt egy blog egy honda civic megépítéséről.

[link]

Sok idő és sok millió forint...

2013. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, ez hasznos volt.


Viszont ha meglesz az alap, a tőke, a meló, akkor semmiképp se fogom senkinek kiadni, ízig-vérig én fogom összerakni. Így azért egy-két krajcárt könnyen megúszok majd.

A karosszéria természetesen másé lesz, de a "performance" az legyen csak az én "titkom".

2013. júl. 17. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy rendes turbózás 700.000 minimum. Ez már elég tartós és stabil. Sportkipufogó 100-150.000. Festett rendszám szerintem nem legális, de ha turbózod a kocsit, akkor már tök mindegy, mert az sem az. Spoilerezés passz, ilyenekkel nem foglalkoztam. Felnik használtan 80.000-től már normálisak. Sportülésből egy jobb darab 50-60.000, öv 5-10.000. Sportkormány 15-50.000. Fényezés 250-300.000-től.
2013. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

(A turbó behelyezése miért illegális?)

2013. júl. 22. 09:55
 5/5 anonim válasza:
A válasz arr ahogy miért nem legális a turbózás mert az teljesítmény növekedéssel jár (ez a célja). Viszont ez mindaddig illegális amíg műbizonylatot nem állítanak ki arról hogy a futómű,fékek egyebk albírják ezen teljesítményt . Mivel az autóü gyárilag nincs ellátva turbóval így ez típus módosításnak minősül ami külön szeánsz lesz ! mondanom sem ekll ha bejelented az új teljesítményt többet fizetsz súlyadóban is (ez mostmár teljesítményalapon fizetendő) Le/Kw után fizetsz!!
2014. júl. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!