Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 éves vagyok. B125ös jogsit...

17 éves vagyok. B125ös jogsit tervezek megszerezni. Érdemes-e 125ös gyorsaságit vennem, szinte tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés
Megvan a B-s jogsi, most éppen egy kölcsönbe kapott Yamaha rx 50-en gyakorlom/tanulom a motorozást. Szeretném ősszel (amíg jó idő van) letenni a B125-ös jogosítványt. Viszont mivel ez a Yamaha csak tanulómoci pár hónapra(ráadásul jó öreg, vannak bajai) szeretnék venni egy olcsóbb Apriliát (Af-1 vagy RS) vagy NSR Hondát. 1-2 hónap segédmotorozás után (szeretek motorozni, jól is megy, "mesterem" szerint van érzékem hozzá) beszerezni egy 125-ös gyorsaságit? Sajnos nem értek még annyira a motorokhoz, szereléshez egyáltalán, de folyamatosan tanulok, mesélnek a motoros ismerősök.
2013. júl. 17. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

B125-el NEM vezethetsz poweres 2t motort, mert túl lépi a megengedett maximális teljesítményt, ami 11 kw, tehát 15 lóerő, a 125-ös RS és társai pedig 35 körül vannak...

amit vezethetsz, az a jó öreg 125-ös MZ és egyéb szoci társai, valamint a 4 ütemű 125-ösök, mert azok pont 15 lóerő alatt vannak.

[link]

2013. júl. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
(azt még hozzátenném, hogy egy tuningolt 50-es körberöhögi ezeket a 125-ös 4t motorokat, tapasztalat...)
2013. júl. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja csak egy tuningolt ötvenes nem a megbízhatóságáról, olcsóságáról és jó fogyasztásáról híres.
2013. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egy 125-ös CBR és társai jó állapotban meg fél millió körül kezdődnek, továbbá teljesítményadó, műszakiztatás, abból futja tuningolni meg tankolni az 50-est szerintem, megbízhatósága meg teljesen rendben van a tuning gépnek is, csak sokan szeretnek a gyári 50-es főtengelyre rárakni 70-80 köbcentis 2-3x olyan erős hengereket, ami persze hogy megeszi... :)
2013. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ha már tuningolom, ugyanott tartok, hogy nem menne át a műszakin...ennyi erővel vehetek 11kW-nál nagyobb mocit, kamu papírokkal
2013. júl. 19. 08:14
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem várj amíg betöltöd a 18-at, és rakd le az A2-őt, én is azt akarom mert a 125össel semmire nem megyek

A2=400ccm, 35kW.

Én is arra megyek most rá. és valami 300-400-as motort veszek. Amivel már lehet menni is. Mondjuk nekem van tapasztalatom már 600-as motorral is egy kicsi, úgyhogy nekem nem lesz furcsa a 400-as. 50-essel meg már 5 év tapasztalat.

2013. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!