Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma késő délután fogok vásároln...

Ma késő délután fogok vásárolni, egy Honda cbr1000rr típusú motort, de hogyan hozzuk haza? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Egy kedves jó barátomnak a ford transit-ja szabad a héten így ráér eljönni velem és a sógorommal, de nem tudom hogy egy ilyen teherautó elbír-e 200kg-t meg még kettőnket, a raktérben fognánk azért hogy el ne boruljon, de ki szíjaznánk mellette

Mit gondoltok szabályos így?


2013. júl. 18. 14:49
 1/10 anonim válasza:
Hogy szabályos e azt nemtudom,de szerintem béreljetek egy trélert,5 ezer egy napra azt hiszem.
2013. júl. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Elfér simán! Kellően kipányvázzátok és nem is kell fogni.


Mi régen egy Volvo V40-be tettünk be egy MZ 250/1-et ami krosszosítva volt! (csak az eleje lett meglazítva, hogy beférjen fektetve)


Transitba lett régen haza hozva egy Ural, ami nem 200 kg, hanem 380 kg! Plusz három férfi ült még a kocsiba. :)


Miért nem lábon hozzátok haza? Nincs senki akinek van rá jogsija?

2013. júl. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem van rá csak jogosítványom, viszont suzuki burgman után és egy etz-s múlttal nem igazán merek elindulni :) Itthon szokott környezetben meg csak másabb ráülni

Köszi a segítséget, trélert azért nem akartam mert az is pénzbe kerül, meg ha megállítanak a motor miatt akkor telik az idő, így meg hátul el van a raktérbe

2013. júl. 18. 15:12
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Az hogy a raktérben utaztok, az bizony nem szabályos. Ha így megállít a rendőr akkor bizony bünti lesz belőle. Amúgy ennyi sújt simán elbír egy transit, ezzel a részével nem lesz gond. Ha megfelelően rögzítitek, nem szükséges fogni hogy el ne dőljön. Ti meg utazzatok inkább elöl a vezető mellett. Vagy inkább motorozz haza vele, ha már magadnak veszed!
2013. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Tényleg meredek váltás, de a transit után szép lassú tempóba, ha van a motoron műszaki elcsoroghatsz. Vagy ha ismered az utat, mehet mögötted is a transit mint kísérő autó és a tempót te szabályzod.
2013. júl. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Transit simán elbírja - ültünk mi 10-en is Transitban, ami átlag 75 kilóval is 750... :)

Ha ezen aggódsz, akkor vedd elő a forgalmit, nézd meg a saját tömeget meg a megengedett össztömeget, a kettő eltérése amit bele lehet rakni utasokkal együtt kg-ban.


Fogni egy 200 kg-os motort esélytelen sok km-en keresztül: én egy Renault Masterben utaztam egyszer Simson S51-el, 3 km után meguntam én nekitámasztottam a raktér falának. :P

Be kell állítani első kerekével a válaszfalnak támaszkodva, azon kívül pedig spaniferekkel úgy kell rögzíteni, hogy a rugóstagok összerugózzanak. Így rögzül megfelelően a motor, teljesen függőlegesbe állítva és lekötözve, csak a burkolatokra kell figyelni.


Én mondjuk csak megpróbálnám a hazagurulást. Mintha először motoroznál életedben: nagyon figyelve, nagyon óvatosan kezelve a gázt, betartani a sebességeket.

A Burgman üléspozíciója után fura lesz, az biztos, de én nem bírnám ki hogy nem pattanok fel.

Aztán ha esetleg mégsem, akkor ott a Transit, be lehet pakolni.

2013. júl. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TOMAtm ***** válasza:

simán jó!

vigyetek kalapácsot meg pár gerendát,szöget.a motort spaniferekkel huzassátok le,a kerekeket meg fogjátok közre a fával,aztán jól szegeljétek össze hogy nem tudjon eldőlni a motor.oldalirányba.a féket meg húzzátok be,aztán sima szigetelőszalaggal kössétek a karhoz.akkor előre se fog menni.simán haza lehet hozni hétköznapi eszközökkel is.a tranzit meg 5 motort is lazán elbírna,200 kg meg se kottyan neki.

Ja különben 1000es sportmotor?van valami motoros tapasztalatod?az egy kicsit erős gép,170+ lóerő....,remélem nem első motornak veszed mert akkor nemsokára sírkövet is vehetsz.

2013. júl. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TOMAtm ***** válasza:

most olvasom hogy burgmanos meg etz-s múltad van...nekem 650es motor volt az első,most egy hayabusám van 209 LE,alig egy éves jogsival.Egy nagyon fontos dolgot jegyezz meg:a gép sokkal többre képes mint te.sose menj bele olyan helyzetbe ami nem biztonságos,amiből nem 110% hogy ki tudod hozni a vasat.legyen az előzés,kanyar bármi.

én a 650essel zakóztam akkorát majdnem ott maradtam,egyenesben kihuzattam,aztán marha királynak éreztem magam,a kanyarban meg besokaltam...inkább menj neki 70el,mint 150el,ha nem tudod befejezni!utólag már én is lef@-szoztam magam és azóta se történt semmi olyan(12000km idén)amiből gond lett volna,pedig rendszeresen lefektetem a mutatót(300+km/h)

2013. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok a kései reakciómhoz, de elment az idő, valami eszméletlen élmény volt estefelé menni vele, nem mertem végül hazajönni vele mert ideges is voltam a dolgok miatt, nem akartam hogy baj legyen

Itthon aztán egy kis pihenés végeztével, mentem vele egy kicsit olyan lelkesedéssel vagyok iránta hogy nem is pislogtam menet közben :D Többet néztem a műszerfalat mint magát az utat, el sem tudtam képzelni milyen egy ilyen motorral menni de határozottan állíthatom ha nem bízzuk el magunkat az elején, akkor túl élhető :)

Holnap bele paszírozok jó pár kilométert :D

2013. júl. 18. 22:21
 10/10 anonim ***** válasza:
De azért óvatosan!
2013. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!