Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire hatásos...

Szerintetek mennyire hatásos a "pofátlan" ajánlattétel?

Figyelt kérdés

Pl:A kért ár felét ajánlja, így pl 10 forint helyett ad 5 forintot, mire az eladó azt mondja,hogy 9, a vásárló azt mondja,hogy hat, az eladó azt hogy 8, és találkozzunk középen, 7-ért a tiéd.


Persze valószínűleg egy 20 milliós autónál ez nem nagyon működne, de 1 millió forint alatti téteknél beválhat nem?Mivel minden autó,úgymond "túl árazott" szinte minden eladó enged az árból.


2013. júl. 18. 23:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Én, magánszemélyként (aki normális áron szokta meghirdetni amit árul) megmutatnám merre van a kapu, ha azt mondanád pl. a 400.000 forintos motoromra, hogy elviszed 200-ért. :)


Mindenki enged az árból, de nem mindenki szereti az alkudozást. Szerintem sem alkudni kell csak találomra, hanem nézze át a vásárló a gépet és mutassa meg, hogy mi miatt kell engednem az árból.

2013. júl. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez változó, eljesen emberfüggő.

Elég sokt szoktam adni-venni, van aki egy forintot sem akar engedni, van aki pedig simán benne van az általam először felajánlott árban.

Sőt olyan is van, aki magára alkudozik.

Nagyban függ a két embertől, ha jó áron akarsz hozzá jutni valamihez, kezedben kell fogni a dolgokat, nem elég csak mondogatni a számokat.

Az eladónak mindig van egy elképzelése, amihez tartani akarja magát, annyiért odaadja, de ha jó vagy, akkor alatta is.

Ha ezt a felezgetést játszod, akkor feltételezed, hogy az eladó a kért ár 75%-áért oda akarja adni a dolgot. Ez általában nem így van.

2013. júl. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez gyakorlatban olyan hogy van a potenciális vevő aki előre tudja hogy ilyet vesz, de előbb a használatból adódó hibákat egyenetlenségeket felméri, és annak fejében alkudozik

Ehhez jön a nézelődő, aki már kérné a kulcsot hogy az utcában megnézze a menet alatt hogy illene-e a fizimiskájához vagy nem, és itt jön hogy 3millióból mondjuk lealkuszik 500ezret is akár


Aki gyorsan szeretne megválni valamitől(manapság elég sokan vannak), az helyben készpénz átadás után oda adja ár alatt jócskán

Ha nincs rendben egy jármű, rakoncátlan az önindító pl, akkor alapból 10 ezrekkel ár alá mehetsz.

2013. júl. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

enged az árból ,de nem 3-400ezreket ,max 50-100E ft-ot (ez legyen egy átírás vagy valami ára ),de több 100ezreket nem fognak engedni az árból

én biztos elküldeném az ilyen embereket akik így kezdik ,hogy "mennyit enged a feléből főnök " alkudni lehet, de nem több 100ezret

2013. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarna senki sem egy 400 ezres motort 200-ért elvinni, vagyis ha akarna is,tudná,hogy nem túl reális.

De aki a felárat ajánlja az természetesen többet adna, csak így jobb helyztbe kerül az alkuban, mert ha a 400 ezeres motorra azt mondom,hogy 300 ért viszem, arra te vagy azt mondod,hogy nem, vagy azt,hogy 350 , de akkor már nem mehetek lejjebb.

Viszont ha azt mondom,hogy 200, mire te azt,hogy 350 akkor én meg mondom,ohgy legyen 280, te erre 330, és végül 315 körül megegyezünk, függetlenül attól,hogy most a valóságban odaadná e ennyiért, de jellemző az is,hogy magas árat adnak meg,hogy a vevő alkudhasson és akkor azt érzi ,hogy jól járt.

Pl: én a furgonomat 300-ért hirdettem, és 150-et akartam érte, odaírtam,hogy alkuképes, végül 180-ért elvitték.

2013. júl. 19. 00:09
 6/14 intrepid ***** válasza:
91%
Várjál #5ös, én vettem meg a furgont, 10 perc múlva ott vagyok, készítsd a 30 rugót, mert baj lesz.
2013. júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem úgy 10% körüli összeget simán le lehet alkudni. Ennek megfelelően 1millióért hirdetett autó esetén mondasz 800-at, és a végén megállapodtok 900-ban.


"minden autó,úgymond "túl árazott""

Ezt mire alapozod? Akinek nincs pénze, annak úgymond minden túlárazott, a boltban a kenyér is. Akinek meg van pénze, legfeljebb egy egészséges mértékű alku után elviszi az autót.

Az eladó is inkább akkor vár egy olyan vevőre, akinek van elég pénze és előbb vagy utóbb lesz is. Ha nem, akkor kicsit lejjebb viszi az árat. De általában eleve olyan árat szoktak megállapítani az emberek az autójukra, amilyen a többi hasonló hirdetésben van. Ugyanabból a típusból egy nagyon jó állapotú autót drágábban fognak adni, amíg a lepukkantak a legolcsóbbak. Az utóbbi eset csak annak ajánlott, akinek végképp kevés pénze van. De sok egyéb tényezőtől is függ az ár, kortól, valódi km óra állástól (egy 999e-ről visszatekert 200e km-es és egy valóban 200e-ret futott autó között is nagy különbség van árban, az első sokkal olcsóbb, a második meg drágább)

A keresett autótípusok is drágák.

A piac szépen beárazza az autókat.

Tény, hogy válság van és igyekszenek a lehető legolcsóbban adni az autójukat az eladók (nyilván 3/4, vagy féláron nem fogja eladni, akkor inkább megtartja, kivéve, aki nagyon meg van szorulva). Általánosságban elmondható, hogy olcsóbbak az autók, mint a válság előtt.

2013. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez sok mindentől függ. Én pl. már vettem meghirdetett ár 50%-áért telket, mert mint utólag kiderült már évek óta hirdették és 3-4 havonta jött 1-1 jelentkező aki megnézte aztán nem vette meg...


Szóval ha olyan cuccot találsz, ami már nagyon rég az eladó nyakán van vagy nagyon kell neki a pénz (pl elúszott a hitele...)


Persze be kell látni, hogy 100ból 95x elhajtanak egy 50%-os ajánlattal. De 5x viszont nagyot kaszálsz vele! Ha ráérsz akkor sima ügy.


A magyaroknak az a bajuk, hogy mindent a végletekig húznak, kivárják, amíg már kajára sem jut és csak akkor hajlandóak pl. a 2. autót eladni a családból, de akkor viszont nagyon gyorsan kéne, mert kell a pénz...

2013. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

"A magyaroknak az a bajuk, hogy mindent a végletekig húznak, kivárják, amíg már kajára sem jut és csak akkor hajlandóak pl. a 2. autót eladni a családból, de akkor viszont nagyon gyorsan kéne, mert kell a pénz..."


Leírtál 1 speciális esetet.

Már bocs, de akinek 2 normális autója van, az még igen messze van attól, hogy már a kosztra se teljen neki. Azért adja el a 2. autót, mert venni akar helyette egy másikat, vagy mert teljesen feleslegessé vált, de mivel nem fog belehalni, ha nem kél el, ezért árulja a normális árán, ahogy kell.

Amit megkapsz 50%-ért, az olyan is lesz.

Szóval ezt nem értem, mindenki szemét fösvény, csak mert nem ad oda neked valamit a piaci ár 50%-áért?

Nem trollkodni, vagy kötekedni akartam, de az ilyenektől visszajön a reggelim.

2013. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Ja és az osztrák/német/svájci se fogja neked féláron odaadni, akkor ez miért lenne tipikusan magyar?

Bezzeg ha az ilyen "mennyit engedsz a feléből" típusú ember el akar valamit, akkor meg máris megfordul a helyzet és már ő sem fogja olcsóbban adni annál, mint amennyit szerinte ér.

Ha venni akar valamit, akkor azt olcsón, de ha eladni, azt már drágán.

2013. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!