Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire hatásos...

Szerintetek mennyire hatásos a "pofátlan" ajánlattétel?

Figyelt kérdés

Pl:A kért ár felét ajánlja, így pl 10 forint helyett ad 5 forintot, mire az eladó azt mondja,hogy 9, a vásárló azt mondja,hogy hat, az eladó azt hogy 8, és találkozzunk középen, 7-ért a tiéd.


Persze valószínűleg egy 20 milliós autónál ez nem nagyon működne, de 1 millió forint alatti téteknél beválhat nem?Mivel minden autó,úgymond "túl árazott" szinte minden eladó enged az árból.


2013. júl. 18. 23:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

# 9

Bocs, de te a tipikus analfabéta vagy, már meg ne haragudj.


Ki mondta, hogy "szemét", aki nem adja oda piaci ár feléért a cuccát? Senki. Azt mondtam, hogy aki meg van szorulva az előfordul, hogy odaadja. Ez tény. Ezen kár rágódnod meg morgolódnod.


És nem, nem lesz olyan. Nem is értem mit értesz az alatt, hogy "olyan" lesz. Milyen lesz egy telek? Kiderül, hogy uránnal szennyezett vagy mi?


És képzeld, nekem elég sok ismerősöm van, akik a válság előtt jól menő vállalkozók voltak, volt szép házuk, két autójuk, néhányuknak nyaralójuk. Aztán lehúzták a rolót, nem volt állásuk, nem tudták fizetni a hiteleiket. De mai napig 2 autójuk van, közben 1000 felé tartoznak és az autóval nem járnak, mert benzinre sem telik még egybe sem, nem, hogy kettőbe.


Legjobb barátom pl. tipikusan ilyen. Hónap végén már én szoktam kisegíteni, hogy a gyereknek legyen rendes vacsorája, de az autót még nem tették le, pedig nem munkaeszközük...


Szóval mielőtt osztod az észt egy picit körbe kéne nézned a világba, neked is sokat segítene.

2013. júl. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

Analfabéta? :)

Azt sem tudod, hogy mit jelent (segítek: írástudatlan).

Te kezdted az észosztást. Semmi baj nincs azzal, ha valaki az észt osztja, de csak akkor, ha van is miből.

A "szemét" szóval csak összefoglaltam azok irányában érzékeltetett ellenszenvedet, akik nem hajlandóak olcsóbban adni a portékát. Mi közöd van hozzá, hogy éhenhal-e, vagy sem, ha nem adja el? Abban biztos vagyok, hogy te sem adnád olcsóbban mint amennyit megér, bármit is árulnál. Igazam van?


"És nem, nem lesz olyan. Nem is értem mit értesz az alatt, hogy "olyan" lesz. Milyen lesz egy telek? Kiderül, hogy uránnal szennyezett vagy mi? "

Miről beszélsz????? Autókról és egyéb járművekről volt szó! (de ha már szóba jött, egy megvásárolt telekről az urániummal való szennyezettségen kívül még sok egyéb más probléma is lehet)


Képzeld, nekem is vannak hasonló ismerőseim. Azért tartanak a válság után történtek ellenére is 2 autót, mert még mindig megtehetik. Csak te nem látsz bele a családi kasszájukba.

Az nem életszerű, amit írsz. Egyik mondatban azt állítod, hogy nem járnak a kocsival, utána egy másikban már azt, hogy a mai napig nem tették le. Hogy járnak a kocsival, hogyan tankolják meg, ha te adsz nekik vacsorapénzt?

Nem mintha érdekelnének az ismerőseid. Csak össze vissza hadoválsz. De még ez sem érdekel.


Csak egy dolog bosszant, ha valaki szarrágó. Ezért válaszoltam olyan indulatosan. Elnézést, ha a lelkedbe gázoltam.

2013. júl. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
39%

Ha már itt tartunk az analfabéta azt jelenti, hogy írás és olvasástudatlan.


Igazad van, rossz szó volt, te inkább funkcionális analfabéta vagy.


" Mi közöd van hozzá, hogy éhenhal-e, vagy sem, ha nem adja el?"

Semmi. Éppen ezért ha nem tetszik az ajánlat akkor köszöntem az idejét keresek mást. Isten tudja miért te azt hiszed, hogy fegyvert tartok a fejéhez embereknek, hogy eladják a tulajdonukat... Ez nem így van. Hirdet, ajánlatot teszek és ha nem tudunk megegyezni akkor ennyi. Így működik a világ.


"Igazam van? "

Nincs. Pl. a motoromat tavaly adtam el kb. fele árba. Egyszerűen azért, mert vettem egy újat és a kettő nem fért el a garázsban és nem akartam eltökölni 3 hónapot azzal, hogy árában adjam el, mert akkor kb. ennyi idő lett volna, mire a sok tesztvezetőből egy megveszi. Fél árba meg 1 nap múlva jött az első vevő, ment egy kört vele, látta, hogy működik és elvitte. Ennyit nekem megért, egy régi motor volt, max 120-130e-t "buktam" rajta. Ennyiért nem tárolok egy új motort a kertben az esőben hónapokig.


"Autókról és egyéb járművekről volt szó!"

Ezért mondom, hogy funkcionális analfabéta vagy, ráadásul a rosszabbik fajtából, aki azt hiszi magáról, hogy nem teljesen hülye. ÉN egy telket hoztam fel példának, nem egy autót. "rejtett" hibája egy teleknek meg igencsak nehezen lehet, lévén láttam, megnéztem, szomszédokat is lecsekkoltam.


" Csak te nem látsz bele a családi kasszájukba. "

Mikor hónap végén ha meglátogatom őket látom, hogy a gyerek vajaskenyeret vacsorázik magába - ők meg semmit -, a gázórát meg leszerelték a falról már nyár elején. Ja, biztosan jobban tudod TE hogy én a SAJÁT ISMERŐSEIMNEK mennyire látok bele a pénzügyeibe.

Amúgy az autó 1,5 éve nem jött ki a kertből, kb 1,5 méteres körülötte a fű. Műszaki, biztosítás már ki tudja mi óta nincs rajta befizetve.


De te biztos jobban tudod, miért nem használják....


"Az nem életszerű, amit írsz. Egyik mondatban azt állítod, hogy nem járnak a kocsival, utána egy másikban már azt, hogy a mai napig nem tették le. "


Egyrészt 2 külön családról van szó. Másrészt nem járnak KÉT kocsival. Csak van.

Úgy, hogy fizetés után járnak azzal az egyel, amelyik még megy. Aztán ha elfogy a pénz akkor már a kajával is gondba vannak. (ilyenkor persze már nem tudják tankolni azt az egy 1 autót sem).


Ne haragudj, de nem én vagyok a szarrágó. Tudod egyáltalán mit jelent az, hogy szarrágó vagy ennek a szónak az értelmével is hadilábon állsz?


Akár mekkora illúziót török most össze a kis lelkedben, az üzlet arról szól, hogy olcsóbban veszel valamit, mint amennyit ér. Aki annyiért vesz valamit, mint amennyit ér, azt úgy hívják, hogy vásárló. Ő nem a profitért vásárol, hanem azért, hogy használja azt, amit vesz. Aki profitért vásárol az nem vesz semmit annyiért, amennyit ér, mert akkor 0 ft-ot keres rajta.


De legyen, akkor a te értelmezésedben a világ összes kereskedője "szarrágó". Gratulálok....

2013. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azon akarsz vitatkozni, hogy mit jelent az, hogy analfabéta? Látom, utánanéztél. Azt nem olvastad az "olvasástudatlan" szó mellett, hogy egy analfabéta számolni sem tud? Csak a pontosítás kedvéért jegyeztem meg.

Azt is megjegyezném, hogy a helyesírásoddal sincs minden rendben (meg úgy általában agyilag).


Most már funkcionális analfabéta vagyok szerinted? (Bizonyára megtaláltad ezt a kifejezést, amikor rákerestél az analfabéta szóra...) A te hazug, ellentmondásoktól hemzsegő szövegedet olvasva mindenki annak tűnne.

Most is próbálod kimagyarázni magad. De mit tippelsz, milyen sikerrel?


Szóval szerinted azt hiszem magamról, hogy nem vagyok teljesen hülye. Nem, én kérem teljesen hülyének tartom magam (de vannak még bőven szintek, sokkal lejjebb is, ahol te is tartózkodni méltóztatsz). Ezért is tanulok még mindig (lassan már vén fejjel, de veled ellentétben nem a 8. általánost járom újra már 20. éve). Tudod, pont ez a baj a világgal, a hülyék okosnak hiszik magukat, az okosok meg hülyének.

A sok hozzászóláson keresztüli idézgetős elemezgetés az igazi hülyék rutinszerű reakciója arra az esetre, ha már elfogytak az értelmes érveik (mert azt hiszik, hogy így az övék lesz az utolsó szó). Egy kör még belefér, mert az még csak egy reakciónak, válasznak tekinthető. De amikor már csűrik-facsarják szinte ugyanazokat a válaszokat (ahogy te teszed), az már szánalmas (amilyenek maguk a válaszaid is). Úgyhogy szerintem feleslegesen erőlködsz, de csak tessék...

Ha nem haragszol már nem is nagyon válaszolgatnék tovább, mert amit gondolok a fajtádról, azt már kifejtettem. De nyilván erre az lesz a válaszod, hogy nem is tudok szembeszállni a te (nem létező) intellektusoddal.

Valószínűleg a következő hozzáröffenésedben ismét újra láthatom majd beidézve ezen hozzászólásom egyes részleteit, valamilyen általad frappánsnak gondolt, valójában szánalmas, ostoba válasz kíséretében.


Két felvetésedre mégis reagálnék:


Az eredeti jelentésétől függetlenül a szarrágó felénk azt jelenti, hogy fösvény (szerintem eredetileg is ezt jelentette, de tökmindegy).


Igen! Képzeld! Tudom, hogy aki pénzt szeretne keresni, az olcsóbban akar venni és drágábban eladni. Fantasztikus, ugye?

Én is kereskedéssel keresem a kenyerem hivatalosan, rendes üzleteim vannak. Nem tyúkszaros autónepper vagyok, sem csencselős hülyegyerek, mint... Inkább hagyjuk. A te fajtáddal nem keveredek.

Van egy nem egészen elhanyagolható különbség a kettőnk álláspontja között.

Nálam a cégemben ez úgy működik, hogy mindig megkapjuk a beszállítók árlistáját. Hiába is próbálnám rávenni a beszállítókat, hogy a nagyker ár feléért adják oda a termékeiket (mert hát én nagyot szeretnék kaszálni), nem fogják. Nélkülünk is kisöprik a készletet, pikk-pakk. Megvan a mi kis 5-10% hasznunk és köszönöm szépen, jól megy az üzlet.

1 szó mint 100, mi nem egy ligában játszunk.


Hogy a kérdésről is essék szó:

A kérdésben csak szimplán az alku szerepelt. A többit már csak te tetted hozzá (feleslegesen). Az eladó szemszögéből semmi különbség nincs a között, hogy magadnak akarod megvenni az autót, vagy tovább akarod adni. Azért nem fogja neked senki rögtön elengedni az autó árának a felét, mert te elárulod, hogy tovább szeretnéd értékesíteni (ld. fentebb). Nyilván ezt te is így gondoltad. Annyiért fogod te is megkapni, mint az, aki magának venné. Mert az eladó azt fogja gondolni, hogy menj a fenébe szarrágókám, majd jön valaki, aki egy kis alkuval meg akarja venni, nem pedig ki akar fosztani.

2013. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!