Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotor felújításában van...

Segédmotor felújításában van üzleti lehetőség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt ötletem az lenne, hogy vennék egy segédmotoros kerékpárt (50 ccm-ig) ami már látott jobb napokat is. Ezeket ahogy néztem viszonylag olcsón megtudnám venni azt itthon olcsón kipofoznám, javítgatnám aztán 10-20 ezer forint haszonnal eladnám. Ez így működhet? Nem szeretnék ebből vállalkozást csinálni bár ki tudja mit hoz a jövő. Természetesen nem ebből akarnék megélni ez csak egy kis kiegészítés lenne. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

2013. júl. 19. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindig bukás van benne!:) Még egy Babettán se tudsz keresni, pedig ahhoz olcsó az alkatrész! :)

Megpróbálhatod, de szerintem bukni fogsz rajta. Felújítani 50-est végképp csak magunknak "szabad"!

Konkrétan milyen motorra gondoltál? Egyébként az a baj, hogy zsákbamacska is a dolog. Ki tudja mi rossz benne, amit az előző tulaj se tud, de szétszedet, és látod, hogy pénztemető..

2013. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ igazából Simsonokat néztem mert van rá kereslet ahogy olvastam és s51B-t normál állapotút már 40000 ért lehet venni gondoltam festéshibát, kisebb rozsdásodást, megoldanám kipucolnám az egészet így az egész mondjuk benne lenne 50 be (saccolásom szerint). Nekem elég lenne akár 5000 forint haszon is mert ez csak kiegészítés lenne. Jöhetnek még válaszok.
2013. júl. 19. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha értesz a Simsonhoz, akkor tudsz olyat venni, ami úgy-ahogy motorilag egyben van. És afestés sokat dob az áron. Tehát egy rossz külsejű alapvetően jó állapotú motorkerékpárt lefestesz, a fényes részeket átpolírozod, akkor lehet rajta hasznod, de mivel annyi simson van mint hal a tengerben nem hiszem, hogy nagyon hamar elkapkodják. Viszont ez amit leírtam járható út. Szerintem egy próbát megér, ha mást nem is de tapasztalatot szerzel!:)
2013. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen pont így gondoltam én is festés, polír, pucolás, és pár ezer forint haszon ha minden jól megy. Egyébként te milyen motort vennél ha ez lenne a terved amiből nincs olyan sok de van rá kereslet?
2013. júl. 19. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
pár ezer forint haszon, és ha a végén mindent összeadsz, levon od az anyagköltséget, elosztod a munkaidőddel, ki fog derülni, hogy 200 forintos órabérben dolgoztál.
2013. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én konkrétan ezt csináltam tizennégy éve, tíz mociból egyen buktam kicsit vagy esetleg nullszaldós lett, de mindig pozitív lett a mérleg a végére, jó kis zsebpénz szerzési lehetőség volt, akkor még a net sem volt ilyen elterjedt Bazár újságban hirdettük őket mikor kész voltak. Ma nem hinném, hogy Simsonokkal érdemes szívni, csak a tényleg gyárias állapotúakért adnak jó pénzt ahhoz meg sokat kell rá költeni. Inkább érdemesebb külföldről robogókat behozni és feljavítani ha szükséges.
2013. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából ha órabérben nézem tényleg nem sok de ezt a szabadidőmben csinálnám felesleges dolgok helyett mint pl hogy ülök a tv előtt és még valami pénz is lehet a dologból. Akinek van tapasztalata ebben a témában az még leírhatná nekem.
2013. júl. 19. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!