Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo vélemény (? )

Ford Mondeo vélemény (? )

Figyelt kérdés

Pontosabban egy Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi Trend.

Akarok venni autót és ezeket nézegettem.

Van esetleg valami amire figyelni kell a vásárlásnál.

Egyik munkatársam azt mondta, hogy hamar tönkremegy az elektronika része és drágák hozzá a porlasztók ha esetleg cserélni kell valamikor.

Néztem még Opelokat nézegettem még(Astra F és G, Vectra B)

Melyik lenne jobb választás? Opel vagy Ford?



2013. júl. 21. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pont a Fordnak olcsó a porlasztói bár nem típusbetegség mit egyes típusoknál.
2013. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Pedig az MK3 TDCI-kben egy időben nagyon fogytak a porlasztók.
2013. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
igen mikor már túl voltak a 300.000km-en. de azok nem TDDI-k voltak ? Úgy tudom a TDCi jelzés már a peugeot motorosokra érvényes.
2013. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem akkor a Delphi injektoros TDCI-kkel volt gond. Ismerősnek volt újonnan vett Mondeoja és neki is cserélni kellett párat, aztán eladta 3-4 éves korában.
2013. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát akkor nem érdemes ezt a fajta Fordot venni?

2013. júl. 22. 19:28
 6/17 anonim ***** válasza:

Azt nem mondanám, hogy nem érdemes. Amelyikbe ezekből a porlasztókból jutott, azok már cserélve voltak. A későbbi motoroknál meg már nem volt ilyen gond.

Ezekből hegyekben állnak az autók 1 milla alatt, azokat viszont kerülném. Ott már nem tartom kizártnak, hogy egy kéttömegű és kuplung cserével kellene kezdeni vásárlás után... Az MK5-ös Mondeok kicsit lenyomták a piacon az árakat, így már 1,5-2 millió között elég jó és felszerelt (Ghia,bőr, tempomat,6-os váltó) MK3/MK4 TDCIket kapni. Saját magamnak ezek közül keresgélnék :)

2013. júl. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Pedig pont ezeket(1 milla alatti) nézegettem.

Pl. ilyet:

[link]

Hogyan lehet észlelni, hogy hibás a kéttömegű lendkerék vagy a kuplung?

Néztem még benzineseket is csak más márkából, mert nagybátyám és még egy páran állandóan azt szajkózzák, hogy ne vegyek dieselt.

Benzineseknél az Opelt néztem:

[link]

2013. júl. 23. 20:45
 8/17 anonim válasza:
Szerintem meg pont hogy egy benzines Mondeot kellene venned.
2013. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ok, de miért is?
2013. júl. 24. 20:28
 10/17 anonim válasza:

Mert a Fordok szerintem eléggé jók, de a dízel fordok nekem se kellenének mivel az Peagout gyártja azokank a motorját is.Szóval hogyha Fordot veszel szerintem benzinesbe gondolkodj mert azok eléggé frankók.A Ford mellet áll még a kíváló futómű és a remek váltó, sőt nekem a dízájnja is nagyon bejön.

Szóval én a Ford Mondeot venném benzinesbe de mielőtt megveszed azt kérdezd meg az eladótól hogy cégautó volt-e?


Remélem ez a kisebb összefoglalás segíteni fog a választásban;)

2013. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!