Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kocsit lenne érdemes...

Milyen kocsit lenne érdemes venni a felsoroltak közül? Vagy valami javaslat más kocsira?

Figyelt kérdés

csalàdi autót szeretnèk vásárolni kb 1millió forintèrt. amiket nèztem: Ford mondeo 2003-2004, vw passat 2000-2004. ezek közül melyiket lenne èrdemes megvenni ès milyen, mekkora motorral? vagy ajânljatok valamit. csalàdi kocsi lenne, vàrosi ès autópàlyàs hasznàlatra egyarânt. külföldi utakra is.

vàrom a komikat és a tapasztalatokat is osszàtok meg pls.



2013. júl. 3. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
VW Passat 1.9 TDi-ben.. vagy ugyanilyen löketben nyugodtan vehetsz PD-set.
2013. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mennyire megbízható, illetve mennyi a fenntartása? gondolok it alap kopó darabokra mint fèkek pl?!
2013. júl. 3. 18:13
 3/10 anonim ***** válasza:
A Passatokhoz hegyekben áll az alkatrész és olcsón fenntartható, ha odafigyelsz rá. A helyedben 1.9 PD TDi-t vennék, 1,2-1,3 körül már találsz szépen megőrzött, keveset futott (értsd: 200-250e km) autót.
2013. júl. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Én csak a japán márkákban bizom soha nem volt gond velük soha és ez a jó bennük nem kel velük foglalkozni törödni azok mindig mennek és soha nem hagynak cserben.

ilyen volt nekem:-Honda accord a regebiből(1998-2003) van 1.6-os 116 le

további ajámlottak:

-Mazda 3 elsö generácios

-Honda civic

De van egy német márka ami szintén a megbizhatosgrol hires csak az ellenfelek kedvéért:

-Mercedes-Benz: első generációs c osztály 1997

2013. júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Az elöző válaszolónak. Én még hozzá tenném a mercedes-benz w124-et is. Az utolso mercedes ami még a régi megbízhatóságon alapult lásd w115-el 4.6 millió kiloméetert tett meg egy fickó görög taxisként.
2013. júl. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

PDTdi - nahát, vajon mi is jut eszébe erről a legtöbb tulajnak? Valószínűleg a szervíz :D Valóban nagyszerű találmány egyébként, hogy egy befecskendező rendszert csak a szervízben lehet beállítani.

Másrészt szinte minden típusról elmondható ma már hogy "hegyekben áll" hozzá az alkatrész, úgyhogy ez alapján válogatni butaság lenne. Semmivel nincs jobb alkatrész-ellátás Passathoz, mint mondjuk Octaviához, Mondeohoz, Accordhoz vagy Lagunához. Hiába van mondjuk több példány az országban és arányosan több bontott autó, ha az ugyanúgy több javítandó gépkcsoi között oszlik meg. Az előny, hogy mondjuk nem 30, hanem 20 kilométerre kell elmenni az első bontóig, de ez sem feltétlen általános.



"Én csak a japán márkákban bizom soha nem volt gond velük soha és ez a jó bennük nem kel velük foglalkozni törödni azok mindig mennek és soha nem hagynak cserben."


Melyik az az autó amelyikkel konkrétan nem kell foglalkozni? S mennyit ment el hiba nélkül? Tényleg érdekel a válasz, ugyanis lehet, hogy feltalálták a Perpetuum mobilet ezek a komisz japánok.

2013. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a toyota avensist ajánlom 2.0 110 LE dízel motorral

Fogyasztási adataok egy az ezt atípust használó elmondása alapján

[link]

2013. júl. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja ez lemarad a 2000-2003 évjáratúakra gondoltm.

És tényleg megbízhatóak a japán autók ez igaz,de hogy soha nem hibásodik meg olyat még nem láttam minden autó tönkre megy egyszer.

erről a kocsiról beszélek itt egy pár kép


[link]

[link]

2013. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Volkswagen Passat-ra voksolok én is.


Aki meg fél a PD elemektől ,az valószínű belefutott azokba akik nem szervizelték rendesen a kocsit,sőt minden sz*rt beleöntöttek ami olaj volt. Aztán meg csodálkoztak ,hogy bejelez a kompi.


Egyébként itt szeretném megjegyezni,hogy 10.000 km-nél többet NE menjen senki olajcsere nélkül. Hiába van ráírva az olajra,hogy 30.000km...a kocsi megeszi,a tulaj meg önti rá a "30.000km"-es utántöltő olajat. Amit ha kiszámol a végén simán kijönne belőle 3 olajcsere ára (jó minőségű olajokkal,szűrőkkel).

2013. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 löncskonzerv ***** válasza:

Sziasztok.


A Mercit nem javasolnám, mert rohad mint a disznó.

A vw pdtdi érzékeny a motorolajra, hajlamos az egr

hibára és a magasnyomású pumpája is elfárad.

Énis inkább egy toyota mellett döntenék.

2013. júl. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!