Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldről vásárolt rendszám...

Külföldről vásárolt rendszám nélküli autó műszaki vizsgájához kellene útvonal engedély, hol kérjek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ideiglenes forgalomban tartási engedélyt (útvonalengedély) csak akkor kaphatsz, ha van magyar rendszámod!


Ha nem akarsz trélerezni, akkor kell legyen érvényes biztosításod és "E" rendszámot kell kiváltanod az okmányirodában. 13000+3500+585 Ft-ért cserébe max. 6 hónapig közlekedhetsz vele.


Hogyan került az autó az országba, hogy nincs rendszáma?

2013. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően helyesen írt az 1.-es.

De !!! ahhoz, hogy E-rendszámot kapj kell egy NKH műszaki, és oda azért valahogy el kell vinni.


Megoldások :

Legális: trélerezel egy vagyonért.

Fél legális: bérelsz egy P rendszámot, és reméled, hogy leszarják mert 80-al szembe nem vették észre.

Illegál:

#1 (Ha van namtudom honnan van a kocsi) esetleg német tranzit rendszám amivel hoztad, vagy hozták azt felpattintod és menet közben reméled, hogy a kicsi lejárati számot nem sasolják ki a zsaruk

#2: éjszaka rendszám nélkül eljutsz és letáborozol az NKH állomás elé, hogy reggel te legyél az első, és napközben elintézd az esetleges E- renszámot. Azt már aznap tudsz szerezni. A kocsit meg az NkH parkolójában hagyod pár órára. Rendes rendszámot kb csak 3-4 nap alatt tudsz szerezni.

2013. júl. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is ebben a cipőben járok,vettem egy nagyon jó állapotú renault lagunát ami angol,de nincs rajta már vizsga.Szeretnék vele kimenni Angliába. Esztétikailag is nagyon szép az autó,és üzembiztos.Ja és megvannak a papírjai,és rendszáma
2014. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mit lehet tenni,hogy valahogy kijussak angliába,mert ott már levizsgáztatom. Vagy itt is vizsgáztatnak angol kocsit?? Nagyon kezdő vagyok,valaki segítsen.
2014. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hallotam hogy Z rendszámmal ki tudok menni.Arra nem kell műszaki sem,és 30 napig érvényes a rendszám. Biztosítást is 30 napra kell kötni! Ha valaki tud erről bővebbet,kérem segítsen!
2014. nov. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!