Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson gyújtás probléma....

Simson gyújtás probléma. Segítség megőrülök! (? )

Figyelt kérdés
Az lenne a probléma a motorommal,hogy egyik napról a másikra nem adott szikrát,mindenre gonsoltam már,kicseréltem az indukciós tekercset,a gyújtótekercset,a tirisztort,a gyújtáskapcsolót és a gyertyát és semmi. Viszont van,hogy pár nap vagy hét után beindul pöccre,mintha semmi baja nem lenne aztán másnap megint semmi és észre vettem,hogy ha a kulcsot 0 és 1 között ide-oda mozgatom itt-ott van egy szikra. Az összes kábelt és csatlakozást átnéztem de nem találtam hibát,a szerelő se.

2013. júl. 21. 18:04
 1/7 anonim válasza:
45%
talán a kondenzátor
2013. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyújtáskapcsoló is lehet a hibás,azok alapján amit írtál.

Cseréld ki a gyújtókábelt is.

2013. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a gyújtáskapcsolóhoz vezető madzagot a blokkban zárd rövidre, és ha indul, akkor az a madzagszakasz a hibás..
2013. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs baj a kapcsolóval,írtam is,hogy ki van cserélve mert nekem is megfordult a fejembe,de igazaból az töeténik ilyenkor,hogy a tirisztor kap áramot,de onnan nem megy tovább az indukciós tekercshez és mivel a tirisztort is kicseréltem már emiatt es ígysem jó tényleg nem tudom mit tegyek.
2013. aug. 6. 15:43
 5/7 A kérdező kommentje:
Lent lesz valami baj az alaplap körül de nemtudom pontosan mi,lehet a jeladó?
2013. aug. 6. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp, ha nem új alkatrészekből cserélgettél:

[link]

2013. aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,ezt már véghez vittem...az a műanyag nagyon kemény,pengével esély sincs és sikerült szétbarmolnom az egészet,szóval vennem kell egy újat és bízok benne,hogy akkor már működni fog.
2013. aug. 22. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!