Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyét nem indul az autóm?

Milyét nem indul az autóm?

Figyelt kérdés
mikor hidegebb az idő, és nem indítom be a kocsit naponta, pl 5-6 nap után már nem indul. először az aksira gyanakodtam de az nem lehet mert 3 hónapja vásároltam, most beszereztem egy multifunkciós mérőt is és azt mutatja, hogy 11,6V van az aksiban, mégsem indul. ha leveszem az aksit és töltöm egy órán keresztül akkor pöccre indul, ha betoljuk akkor is simán indul és aztán ha megállítom is indul szépen pár napig.

2013. jan. 10. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
11,6V az lemerült akku. Rakd töltőre!
2013. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy az autód szépen leszívja az aksit.

Ha vettél multimétert akkor mérd meg hogy mennyit fogyaszt nyugalmi állapotban az autó.

2013. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az le van merülve, 13 voltot kellene mutatnia a 11 V az indítózás közben mérve is határeset nemhogy alapból ennyi legyen, amúgy meg ha nem használod ennyi ideig a kocsit akkor az nem is tölti az akkut tehát leemrül.
2013. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
már lemértem, naponta 0,15 - 0,20V-t fogyaszt el nyugalmi állapotban. de pl mikor egy órát mentem vele, és utánnna lemértem akkor sem érte el a 13V-t, 12,7 körül volt akkor is. mennyi idő kell míg teljesen feltöltődik?
2013. jan. 10. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne hagyd pusztán a generátorra, akksitöltővel töltsd fel, ide kevés már az autó generátora.
2013. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne feszültséget mérj, hanem áramfelvételt. Meg kell nézni mennyi áram folyik, ha minden le van kapcsolva. 10-15 mA körül kéne lennie maximum. Ha ennél sokkal több, meg kell keresni mi szívja le az akkut.
2013. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!