Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autótulajdonosok, tényleg...

Autótulajdonosok, tényleg nagyok az elvárásaim az első autómmal? Magyarázat lentebb.

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy max. 7-8 éves, klímás, 5 ajtós, 1200 cm3 kis női autót, max. 130.000 km-rel, 1 millióért első autónak. Toyota Yarist javasoltak vagy Suzukit,(férfi mondta), de én Hondára is gondoltam.

Többet nem tudnék rá szánni.

Sok autót megnéztem, de a fenti tulajdonságok csak 2 milliós autóra igazak.

Ezért vennem kellene inkább egy 10-15 éves autót 1 millióért???

Sajnos nagyon nem bízok egy 8 évnél öregebb autóban.:-(


Egy tanácstalan nő


2013. júl. 21. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jó járgányokat javasoltak neked én is csak javasolni tudom a yarist és swiftet.
2013. júl. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még ami eszembe jutott kis autóból Ford fiesta


[link]

[link]

2013. júl. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

vagy még az opel corsa van belőle 1200 cm3 is

[link]

[link]

2013. júl. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Igen, szerintem nagyok az elvárásaid. Klímát én eleve megfontolnám egy 1200 köbcentis autóban, kb. évente kétszer ha valóban szükség van rá. Ennyiért szervókormány legyen valós elvárás, annak legalább van értelme. A max. 130.000 kilométer ebben a kategóriában talán tartható lenne, de nem garancia arra, hogy az az autó ettől még megbízható is lesz. Az 1 millió meg a max. 8 éves meg olyan dolog, hogy a kettő közül válassz eggyet...
2013. júl. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

A kilométert nem kell nézni, oda van állítva ahova kéred, az autó műszaki és esztétikai állapota a lényeg. Ha nekem azt mondják hogy 500000 van egy autóban, de kívül belül jó, szépen karban volt tartva, akkor azt fogom megvenni, nem azt amelyikben 200000 van, de le van lakva, és a motor sem úgy jár ahogy kellene.

1200cm^3-al nem kell foglalkozni, vegyél legalább egy 1.4-eset, jó ha van plusz pár ló abban a ménesben, főleg ha a klímát is rendesen használnád.

2013. júl. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyok az elvárások, lehet találni bőven ilyen kisautókat ennyiért, én javaslom még a Ford Fiestát, Opel Corsát, Renault Cliót.
2013. júl. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Az elvárásaid nem nagyok.

Csak kevés hozzá a pénzed.☺

2013. júl. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

"Sajnos nagyon nem bízok egy 8 évnél öregebb autóban"

Indok? Mi változik meg az autóban a 8. évfordulón? :)))

Szerintem semmi.

Láttam már mostoha körülmények között tartott, agyonhasznált 4 éves autót leharcolt állapotban. De olyat is láttam, ami 15 !!!! éves korára is olyan állapotban volt mintha új lenne (pár karcot leszámítva, ami természetes): garázsban állt, szerették, gondozták, rendesen szervizeltették, vigyáztak rá.

Nekem az utóbbi kéne...

Az autógyártók általában 12 év átrozsdásodási garanciát adnak az autóra. Még a mostoha körülmények között tartott autók is többnyire kibírják ennyi ideig (van néhány kivétel, például a tengerpart közelében használt autók olaszban, vagy németben, amiken már 10 éves korban, vagy kicsivel azelőtt mindenütt jön a rozsda, az állandó sós párás levegő miatt).

Szóval nem értem ezt a 8 éves autó problémát.

Még hitelt is adnak 8 éves autóra:

[link]


Szerintem bátran meg lehet venni a 8+ éves autókat is. Alapvető szabály, amit mindenki más is hangoztatott eddig, hogy állapotra kell autót venni.

2013. júl. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jo sok penzt aldozol elso autora.

Japan autok nagyon jok ugyan en eros nemet parti vagyok.

Nagyon fontos hogy a kilometert ne nezd

Mult evben adttam el fiat puntot es a vasarlo megkerdezte mennyi kilometer van benne.

1.000.0000km! :)

Ki a fene tudja mennyi van benne.

Meg lehet figyelni hogy 200000-300000km van az autokba altalaban.

Fura nem.Mindenki egyforma kilometert kozlekedik?Azt allitjak be amit te akarsz venni.Ennyi. Sajnos hiaba van torveny ra nem igazan tartjak meg be.Hozaerto embert kell magaddal vinni.

Masok is irtak ,hogy motor ,kaszni , biztonsagtechnikai resze rendbe legyen es nem utolso sorrendbe szep allapotu.

Toyota Yarist ajanlom mert nonek nagyon idealis.Jo kilatas ,konnyu kezelhetoseg.Sok sikert hozza es baleset mentes kozlekedest.

2014. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentedet, még mindig egy jó autót keresek.


Azért nem akarok venni egy régi autót, mert aztán én hogyan tudom eladni. Mert ugye 1-2 év után csak vennék egy jobb autót, és a régit eladnám, és én lennék már a harmadik tulaja. Tőlem ki vesz meg egy akkor már több 10 éves autót?

Nincs munkám évek óta, ezért kellene egy jó állapotú

autó.


Mikor tanultam vezetni, rossz autókkal tanítottak az oktatóim, igen több is volt, egyik állandóan lefulladt

,még maga az oktató is lefulladt vele, a másik pedáljait nem értem el, a harmadikkal sem volt jó, de csak sikerült a vizsgám.

Vezettem már jó autót, azzal egy álom volt vezetni.

Ekkor fogadtam meg, hogy nem veszek leharcolt autót.

A rossz autókkal nem tudtam másra koncentrálni, csak az autóra, bezzeg a jó autóval isteni volt.

2014. máj. 29. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!