Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pulzálósan fog az első fék a...

Pulzálósan fog az első fék a motoron, mi a probléma?

Figyelt kérdés
Első féket használva, ha egyenletesen 1 pontban behúzva tartom ( legyen az enyhe vagy durvább fékezés ), pulzálósan fog.

2013. júl. 20. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:

nem fékeltél vele egy nagyobbat?

amúgy lehet,hogy fel kellene szabályozni

2013. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy az elsőkereked kapott egy ütést és nincs teljesen kör alakja...

Mióta csinálja ezt?

2013. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fel kellene szabályozni? Ez alatt mit értesz?

Hát kb. január óta, mióta megvettem.. úszótárcsás,brembo fék, voltam már centíroztatni és szinte semmi nem volt az első kerékben.. tárcsára gyanakszom, mert a betétek 80%-osak kb.

2013. júl. 20. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A brembo úgy alapból egy nagyon jó fék cucc. Mennyi idős a gép? Ha fiatal akkor a féknyerget kizárnám. Ha több dugattyús féknyeregről van szó akkor esetleg a dugattyúk nem "egyformán" működnek. Fékbetét nélküli állapotban vissza tudod tolni a fékdugattyú-t(kat) ? Egy jó állapotú fékek esetében ez akár kézzel is megy, de pl egy kalapács fa nyelével is vissza kell tudnod tolni őket.

Nincs szivárgás a dugattyúk körül? Ne hatalmas fékfolyadék folyamot képzelj el, hanem árulkodó foltokat a dugattyúk körül. A fékbetétek kopása egyenletesnek tűnik? Nincs a felületükön semmilyen szennyeződés? Az féktárcsákon sem látsz ilyesmit? Ha mindent rendben találsz akkor lehet szabályoztatni a tárcsákat, bár én motor esetén inkább a cserét javaslom.

2013. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És egy fontos dolog amit kihagytam, két évente a fékfolyadékot érdemes kicserélni, 4 év után pedig a fékcsöveket. Én akkor váltottam fémfékcsőre. A fék nem lesz jobb tőle, viszont határozott nyomáspontot ad és jobb adagolhatóságot eredményez - ez a saját szubjektív tapasztalatom.
2013. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2006-os gyártasú. 2 dugattyús és visszalehet őket tolni szépen. Folyás nincsen elnézve, kopás egyenletesnek tűnik, szennyeződés pedig nem hiszem, hogy lenne mert nemrég volt kiszedve első kerék gumicsere végett, és akkor ránéztem mindenre, pofákat kicsit megsmirgliztem, tárcsát letakarítottam. Tárcsa még teljesen jó állapotban van, ujjal még nem is érezni, hogy ette volna, ezért azt cserélni nem akarom. Olaj + fékcső nem tudom, hogy mikor lett cserélve, de akkor ezt megejtem hátha lesz valami javulás. Köszi!
2013. júl. 20. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Üdv! Valószínű,hogy az előző tulaj drasztikusat fékezett, és deformálódott a tárcsa.Szerintem cserélni kellene.
2013. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!