Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 50ccm-es mopedautó tényleg...

Egy 50ccm-es mopedautó tényleg csak 45km/h-val megy?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó, ha bir annyival menni.
2013. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én nemrég vezettem aixam 400ccm-es mopedautót az elérte a 80-at
2013. júl. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kresz szerint nem mehet ennél többel. Persze van amelyik képes többre is.
2013. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez ugyanaz, mint hogy az 50-es robogók max 40-el mehetnek. Attól még elhúznak melletted 70-el is simán, nem?

A 45km/h egy jogszabály, hogy annál többel nem mehetnek vele. De hogy ezt ki tartja be, azt nem tudom.

2013. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 45km/h-s jogszabály egy diszkrét gyilkossági kísérlet szerintem. Sokkal veszélyesebb, mint az, hogy felveszi a közlekedés ritmusát. Elvégre nem mindegy, hogy ha nem veszik észre, akkor hátulról elviszik, vagy sem. Meg ugye több ideje van az autósnak észrevenni, hisz ugyanolyan sebességgel halad.

Ha ugyanakkora sebességgel halad, akkor pedig már nem forgalmi akadályként tekinthetünk rá, hanem közlekedési eszközre. Hiszen amelyik jármű nem halad annyival, amennyivel a többi jármű, azt kikerülik, ami egyes esetekben veszélyes is lehet.


A kérdésre válaszolva pedig:

Akkor megy 45km/h-val, ha annyira nyomják neki.

2013. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!