Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megközelítőleg...

Hogy lehet megközelítőleg pontos fogyasztási adatot mérni autóknál?

Figyelt kérdés

Azt a módot ismerem, amikor tele töltik a tankot, majd megtesznek 100km-ert, és rátankolnak újra tele, lehetőleg ugyanannál a kútnál, és ugyanannál a pisztolynál. Így tudni, hogy mennyit evett meg 100km-en.


Ezen kívül van más mód is? Nemigen akarom tökig tankolni a kocsit, ha nem muszáj. Szóval valakinek van egy jó tippje?



2013. júl. 22. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A 100km nem pontos ! nekem jött ki 7.7L is és 5.1-is ha csak 100km mentem.

Viszont ha rendre 500- 600km után tankoltam 6.5 és .6,8 között jött ki a fogyasztásom.


Talán a legpontosabb lenne, egy hitelesített átfogyásmérőt bekötni az üzemanyag vezetékre.

2013. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átfolyásmérő? De szerintem ha ugyanazt az útvonalat ugyanazzal a sebességgel ugyanabban az időben mondjuk éjjel egykor teszed meg akkor pár út után kiadja az átlagot. De nem hinném hogy ezt érdemes megtenni. Szerintem tankold tele használd s nézd meg a következő tankolásnál lehetőleg ugyanazon a kútoszlopon tankolva mit dob ki. Akkor megkapod hogy a te használatodban mit fogyaszt a gép. Aztán elkezdhetsz játszani. Ha a kerekek rendesen fel vannak fújva akkor a fogyasztás leginkább a lábad "nehézségén" múlik.
2013. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor a teletankos módszeren kívül nincs más lehetőség?
2013. júl. 22. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi a gond a teletankolással? Nem értem azokat, akik hetente tankolnak párezerért. Így is, úgy is ugyanannyit eszik az autó. Így minden tankolásnál látom, hogy alakul a fogyasztás, ha valami miatt szokatlan többletfogyasztásom van, egyből feltűnik, hogy kevesebb km-t tudtam megtenni.
2013. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ingyenes sincs. a pénzbe kerül több 100 megoldás is van.
2013. júl. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!