Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ilyenkor az...

Mi történik ilyenkor az adagolóban?

Figyelt kérdés

Van egy autó ami tds dízel.. Konkrétan egy 6 hengeres bmw ről van szó ami elég régi.

Kicsit oda lett lépve neki pár kilóméter ereéig és semmi különös nemvolt tapasztalható. Azután le lett állítva.

Majd egy úra múlva indítanám de semmi. forgatom forgatom az önindítót.. Le is merítette az aksit de nem indult.

már bikázni kellett jó idelye mikor beindult. Az alapjárat ingadozott vagy 10 percig utánna jó lett.

Most már javult valamit a helyzet fene tudja miért ,e ha indítom néha pöccre indul. De második indításra elkapja legrosszabb esetben is.

És úgy kell indítanom hogy pumpálom a pedált mint a zsiglinál. Melegen meg annál inkább .Ez se normális.

A szerelő azt monja hogy ez tipikus tds adagoló probléma.

Na jó teszem fel a kérdést de mi történt vele?

Amúgy beletettem azóta vagy 1000 km et és azon kívül hogy erőtlenülgyorsul semmi mást nem tapasztalok.



2013. júl. 23. 02:14
 1/6 anonim ***** válasza:
magától nem fog megjavulni. ezen régi és nem is nagyon jó motorok, muszáj megcsinálni az adagolókat.
2013. júl. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cseréld ki az üzemanyagszűrőt. Veszteni nem vesztesz vele.
2013. júl. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A szerelő azt monja hogy ez tipikus tds adagoló probléma."


Ez tipikusan adagoló probléma(nem csak tdsnél), főleg ha melegen nehezen indul. Valószínűleg már annyi km van az adagolóban, hogy aminek el kellett kopnia az elkopott. Adagolófelújítás után ugyanolyan lesz, mint új korában.

2013. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha melegen nehezen indul az nem tutira adagoló probléma. Az enyém is nehezebben indul melegen, és a szerelő azt mondta hogy az önindítót kell felújítani, és én is ezen a véleményen vagyok mert melegen nehezebben tekeri az önindítóm a motort. Ha nekem is adagológondom lenne attól az önindítónak még szépen kellene tekernie. Nem azt mondom hogy a kérdező kocsijának ugyanaz a baja mint az enyémnek, csak a melegen való nehézkes indításnak lehet más oka is.
2013. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó...

Az önindítónak mi köze ahhoz hogy hideg e a motor vagy meleg? Az önindítónak csak egy feladata van .. Tekerni.

Aksim új önindítóm rendesen működik.

Csak azt nem tudom mi történhetett vele hogy egyszerre elromlott most meg működik.. igaz úgy ahogy de működik.

2013. júl. 23. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet az önindítónak is köze hozzá. HA a belsejében csontra kiszárad a zsír, akkor meleg motornál előfordulhat, hogy a nem megfelelő kenés miatt nehézkesen teker.


Ez esetben viszont már a kérdésben leírták, hogy erőtlen, nehezen indul. A kamionnak amivel dolgozom pont ilyen baja van. Amikor meleg a motor és hagyom állni pár percet, akkor simán 20-30 másodpercig kell indítózni amíg életre kel :)

2013. júl. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!