Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Frissen vásárolt autó még...

Frissen vásárolt autó még nincs a nevemen, hogy vihetem ki külföldre?

Figyelt kérdés
Használt autót vásároltam. Az autó még nincs a nevemen, de 2 hét múlva külföldre akarok menni vele, viszont az okmányirodába, csak 4 hét múlva kaptam időpontot. Milyen irat kell ahhoz hogy külföldön is használhassam? Elég egy meghatalmazás az előző tulajtól? (Esetleg több nyelven, vagy Magyarul is elég?)

2013. júl. 23. 11:23
 1/2 dj sn a válasza:
Amíg nincs a neveden, csak belföldön használhatod a járművet. Külföldön csak úgy, ha a forgalmiban szereplő tulajjal kölcsönbeadási szerződést írtok. Tehát tulajdonosként még nem használhatod külföldön, az előző tulaj meg már nem adhatja kölcsönbe, hiszen nem az övé. Ha mégis írtok kölcsönbeadási szerződést, mivel már nincs a tulajdonában, ez magánokirathamisítás lenne. 22-es csapdája... Az egyetlen megoldás, ha telefont ragadsz, leülsz az internet elé és körbetelefonálod a vidéki okmányirodákat, mert itt vas megyében például Sárváron még nincs időpont kérés, ha szerencséd van, még aznap megcsinálják...
2013. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be az okmányirodába időpont nélkül. Lehet hogy ott ülsz 1 napig de legalább aznap el van intézve
2013. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!