Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik kiköltöztetek külföldre,...

Akik kiköltöztetek külföldre, mit hagytatok magatok mögött? (ház, autó stb. ) Van e-gyereketek? Megbántátok-e?

Figyelt kérdés
2009. febr. 26. 08:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Nettó 310 ezres fizetést hagytam magam mögött /2002/, a kocsit eladtam előtte, házam nem volt mert nagyon rég szándékomban állt kitelepedni. Ami otthon maradt a szüleimnél az pár kacat még egyetemista koromból.

Csak egyetlen dolgot bántam meg a kitelepedéssel kapcsolatban: azt, hogy nem hamarabb jutott eszembe!

2009. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 yuda válasza:
93%

Két ismerősöm van aki kiment:

-egyik szüleinél lakott és már több ízben kiment,megbánta,majd újra rájött,hogy ott mégiscsak jobban boldogul(amerika)-és újra kiment-szóval ő semmit nem hagyott itt yakorlatilag,mert sikertelen volt itthon.


-másik ismerősöm :először a férfi nem tudott diplomával elhelyezkedni és kiment, majd pár évre, mikor láthatólag jobban boldogult hoteles kifutófiúként,mint itthon a diplomával-most már követte a családja gyerekekkel-és tutira nem bánták meg.Házuk még meg van,valamelyik rokon ránéz időnként-gondolom megtartják biztosítékként,de lehet utóbb végre majd eladják azt is.


Megértem őket,mert a mérleg egyik nyelvén a rokonság és anyagi kínlódás ---másikban pedig a megélhetés és boldogulás.-ők ezt választották.

2009. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem olyan régen élek Finnorszgában. Rögtön egyetem után jöttem ki. Anyagi javak gyerek nem volt, és az otthoni körülmények között soha nem is lett volna még csak esélyem rájuk. Csak anyukámék miatt kínlódom nagyon, nagyon hiányoznak. De nem bántam meg, soha nem mennék haza, ha a gyerekemnek nem a magyar lesz az anyanyelve, nekem már akkor megérte.
2009. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó válaszoló, hogy mondhatsz ilyet?! Egyrészt a gyerekednek a magyar lesz az anyanyelve, ahogy a tiéd is az, kivéve persze, ha nem tanítod meg neki! De miért ne tennéd? A nyelvünknek, kultúránknak semmi köze a politikához, az itthoni romló viszonyokhoz.


Én is külföldön élek, tehát nem ez ellen vagyok, de soha nem jutott volna eszembe ilyet mondani, nem bírnám elviselni, hogy a gyerekem nem beszél magyarul! Két anyanyelve van, és semmi szégyellnivalót nem látok azon, hogy beszéli a magyart, ezáltal tud kommunikálni a nagyszüleivel, otthoni rokonokkal, és megismeri majd a magyar kultúra igen értékes terméseit.


Nem értem ezt a hozzáállást, de azt hiszem, ezért tartunk ott, ahol, és ezért nincs segítség az országnak: menekülnek a patkányok a süllyedő hajóról...

2009. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
91%
Egy bőrönddel indultam el otthonról 2 és fél évvel ezelőtt. Otthon hagytam a házat, a rokonaimat, a munkámat és akkor még úgy éreztem, hogy a szívemet is. Pár hónapig gyötört a honvágy. Most már itt van az életem, jó munkám, családom, a picike a napokban érkezik. Nem bántam meg, nem mennék haza. Igaz ezért is meg kellett küzdeni jócskán (sokan azt hiszik itt kint nem kell megdolgozni a jobb életért), de bármikor végigcsinálnám újra.
2009. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
A barátnőm ment ki Angliába a párjával pár éve. Itt hagyta a rosszul fizető munkáját, az idióta tesóját és a hülye szüleit, akik soha nem segítették, csak hátráltatták mindig. Mostanra rendeződött az élete, a minimálbérükből szépen megélnek. Nekem hiányzik, de tudom hogy ott jobb élete van, mint itt valaha is lett volna.
2009. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Nekem anyukám az egyetemet hagyta ott és a családját. Apa vagy 3 évvel felette járt, összejöttek, és mikor apa végzett, hazahozta anyát és összeházasodtak. Ja nem, még ott házasodtak össze, de részletkérdés.

Szóval anya azóta Magyarországon él, van még 2 tesóm, de a szülők már 7 éve elváltak.

Egyszer, amikor anya nagyon dühös volt, azt mondta, hogy ha mi nem lennénk, már rég hazament volna. Még mindig nem nagyon van oda Magyarországért, azt hiszem, ami nem meglepő... a sziive hazahúzza még több, mint 20 év után is.

2009. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Angliaba egy kisgyerekkel koltoztem ki. Otthon a lakasomat hagytam, amiert faj a szivem, hiszen most alberlok lakjak.

Amugy orulok hogy kijottunk, kar, hogy mar nem elobb, de haza soha nem fogunk mar koltozkodni.

Szerintem Magyarorszagrol el kell jonni, meghozza minel messzebbre!

2009. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

mi úgy költöztünk hogy apa és lánya, apa testvére és férje a három gyerekével, tehát heten. a négy gyerek 18 év alatti volt, nagyon rizikós volt kijönni, és annak ellenére hogy, kajára nem tellett eleinte, és az egész család egy négyszemélyes házban lakott (szülők, meg a két gyerek) annak ellenére senki nem bánta meg a dolgot. itt élünk londonban, és senkinek meg sem fordul a fejében hazamenni.

a politikáról meg a kultúrálol csak annyit szeretnék, hogy nem kell azt hinni hogy ami magyarországon van, az egy friss dolog, ha od figyeltetek volna az iskolában, akkor tanultátok volna azt is, hogy az összes csata meg háború ugyan arról szólt mint ami most megy, de nem kell ám nagyon jártasnak lenni a történelemben, elég ha csak elolvasol egy ady verset. korábban nagyon utáltam ady-t. nem tudtam felfogni hogy írhat valaki ilyet a hazájáról, a hazámról, és tudjátok mit? igaza van, minden egyes szava igaz.

2009. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Elhagytam a volt férjemet, a közös házunkat (gyerek nem volt ha lett volna vittem volna)és 130000t mindig megkaptam havonta.

Nem bántam meg kicsit sem. Honvágy azért nem volt mert fiatalon éltem amerikában és angliában is.

Itt megismerkedtem a párommal és nemsokára lesz babánk. Ö mindkét nyelven fog beszélni. ùgy ahogy a párom most iratkozott be egy magyar nyelvtanfolyamra itt kint.

2009. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!