Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Biztonsági öv csere/javítás...

Biztonsági öv csere/javítás költsége?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves peugeot break autóm, aminek a vezető oldali hátsó ajtajánál a biztonsági öv nem működik.

Kijönni kijön, de úgy kell "visszatömködnöm" a helyére, ha kiszállok az autóból.

Tehát pl. egy hírtelen fékezésnél vagy balesetnél egyáltalán nem tart vagy ránt vissza, hanem addig jön ki/enged, amíg egyszer csak "elfogy" a biztonsági öv hossza.

Januárban születik a második gyermekem és addigra (sőt előbb!) megkellene csináltatnom.

Fogalma sincs, hogy egyáltalán javítható-e, nem is tudom, mi lehet a probléma.


Aki ért hozzá, az tudna két végső áratmondani, hogy ez a munka mennyibe kerülhet?


2013. júl. 23. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Két csavart kell kicsavarni. Te is megtudod csinálni.

De azon még lehet segiteni. Kihúzod teljesen és letakaritod valamilyen zsiroldóval. Utánna jó lesz ha minden igaz.

2013. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg keresel egy bontottat a neten. Mi anno 4000-ért vettünk két első övet Swifthez, igaz az még nem piropatronos volt.
2013. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az őv nem megy vissza megtartani megtart mert ha hirtelen rántja az ember akkor meg kell hogy tartson.

Egyébként nem feltétlen kell venni, először is a dobozt csavard ki és a rugót nézd meg ha nagyon koszos csak ki kell takarítani egy kis zsíroldót neki vagy csavar lazító olajat és ennyi. Nem kell 10-20 ezret otthagynod a szerelőnek mire alkatrészt szerez meg munkadíjjal kicseréli. Ha meg nem tudsz vele mit kezdeni akkor menj el egy autóbontóba ott pár ezerért adnak neked kettőt is.

Ahogy írta az előttem szóló én is kettőt kaptam pedig csak egy kellett. Opel astrához vettem mondtam a tagnak hogy kell egy a vezető oldalra, fogott egy autót kiszerelte az ilyen nagy modern volt mert nemrég újították fel csak egy vihar miatt ráborult a fa. Kiszerelte adtam érte 5 ezret a kettőért pedig csak 1 kellett. Otthon beszereltem a helyére plusz csatolót is adott hozzá, pedig nem kellett de tartaléknak jó az ha már megvan és ennyi.

Otthon meg beszereltem kb 1 óra alatt megvoltam vele.

2013. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oke. Akkor szolok a ferjemnek, hogy valamelyik nap aljunk neki szerelni.
2013. júl. 23. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!