Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-ös Suzuki Swift jobb...

2005-ös Suzuki Swift jobb első ajtaja nem nyílik, minden előjel nélkül jelentkezett a hiba. Hogy tudom leszedni a belső borítást, hogy ránézhessek a hiba okára?

Figyelt kérdés
Nem reagál sem távirányítóra, sem belülről történő nyitásra. Van egy csavar a belső kilincs alatt, azt már kicsavartam és belestem a réseken, nem láttam más pöcköt vagy rögzítőt. Mielőtt nekiveselkednék a továbbiaknak segítséget kérnék.

2013. júl. 27. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva így konkrétan Swift ajtót még nem szedtem szét, de általában az általad említett kilincs alatti csavar szokott lenni egy ajtóban, aztán a kapaszkodónál is lehet, hogy van egy rejtett csavar, illetve nézelődj a B oszlop felőli élen is, hátha ott is van rejtett csavar (de ez nem valószínű).

Emellett lehet (sőt, biztos), hogy a hangszórót is ki kell operálni belőle, hogy le tudd venni a kárpitot.

A borítást amúgy ezen kívül kétoldalt és alul valószínűleg jó pár patent fogja, felül pedig rá van akasztva az ajtó peremére. Szóval először a patentokat kell kiugrasztani, majd leemelni az ajtóról.


Végezetül lesz szerintem ebben is a kárpit alatt egy fólia, ráragasztva az ajtóra. Ez is le kell fejteni, hogy hozzá tudj férni. Mondjuk ez könnyen lejön, és utána vissza is lehet nyomkodnia a helyére.


Ennyit tudtam nagyjából segíteni. Remélem hasznosak voltak a leírt dolgok. Majd írd meg, hogy mire jutottál.

2013. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ablakemelő elektromos, vagy manuális? Ha utóbbi, akkor a kárpit és a tekerő között is kell lennie egy zégergyűrűnek, amit aztán ha lepattintasz lejön a tekerő. A többit az előttem szóló már szépen leírta. :)
2013. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az ajtó csukva van, nem lehet kinyitni, tehát a perem mentén körben lévő patentok hozzáférhetetlenek(amúgy a másik oldali ajtónál ezeket már feltérképeztem, hátha azon látok valamit, ahonnét kiindulhatnék). A hangszórót is úgy látom, hogy csak belülről lehetne kiszedni (ehhez is előbb le kellene venni a műanyag borítást). Az ablakemelő elektromos, nincs tekerő, amit leszedhetnék. Én is szereltem már le Polo, Samara, Zastava ajtókárpitokat, de azoknál nyitva volt az ajtó, így nem is volt probléma. Én a belső kilincs magasságában lévő "díszcsík" borításnál látom az esélyt a bejutáshoz, de nem szeretném az esetlegesen kívülről nem látható karmokat letörni, megkarcolni a borítást. Nos ezek alapján mit gondoltok?
2013. júl. 28. 08:31
 4/5 Harry Callahan válasza:
Nekem is ugyanez a problémám, csak a vezető oldali ajtóval. Hogy sikerült megoldani?
2014. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de csak most olvastam a kérdésed! A válaszadók által leírt módon tudtam leszerelni az ajtót. Még egyszer köszönöm a segítséget!
2017. szept. 12. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!