Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha alacsony fordulaton használ...

Ha alacsony fordulaton használom az autót/motort, attól lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Alacsony fordulat alatt azt értem, hogy autón pl. felváltok, amint tehetem, és ha nincs domb, berakom az 5-öst, és minimális gázzal alacsony fordulaton elközlekedek. Motoron: 30-tól hatosban már nem rángat. Megyek 90-100-zal, ha nem sietek, város- lassítok 50-re, de hagyom a hatost. Nem gyengélkedik. Én úgy gondolom, hogy így lehet üzemanyagot spórolni, és kevésbé kopik a motor is alacsony fordulaton. Egy ismerösöm viszont azt állítja, hogy így csak tönkrerteszem a motrot, kell neki az egészséges fordulatszám, pl. autónál az 5-ös csak spórolásra van, 90 alatt nincs értelme.


Most mi van? Mért baj az a motornak, ha a forgórészei lassabban forognak?



2013. júl. 30. 15:03
 1/8 B0BAF3TT válasza:

Szerintem azért lehet probléma mert kisebb fordulaton nagyobb nyomatékot kell leadnia..

Ja és néha jót tesz a motornak ha megjáratod magasabb fordulatokon is.

Remélem segítettem.

2013. júl. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha folyton csak alacsony fordulaton vezetsz, ellustul a motor.
2013. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert erőlködik, jobban megterheli az alkatrészeket, plusz nem ég el rendesen az üzemanyag, bekormolódik a rendszer, elgyengül.
2013. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ideális tartományban kell használni, legfőképpen GYORSÍTANI.

[link]


Ez a minél alacsonyabb fordulat mizéria csak a gyárak hülyesége a fogyasztás miatt. Meg, hogy elromoljon, és vegyétek az újabbat. Nézzetek meg egy régi automata váltót, hol váltogat vissza. Ne a mostani dupla kuplungosokat.

2013. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót a motornak ha alacsony fordulatszámon jár. Jobban kell erőlködnie. Ha szereted az autódat szerintem ne használd kis fordulaton csak azért mert kicsit kevesebbet fogyaszt. A motornak az a jó ha megy és pörög. Természetesen az már a másik oldala, hogy nagyon pörgeted mert azt sem szabad. Húzasd ki rendesen azt szereti minden motor, és nem fog kormolódni, így lustulni.
2013. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hidegen viszont ne pörgesd, és indítás után legalább 1-2 percet várj az elindulás előtt! Nekem Németországban az Opel gyárban azt mondták, hogy amikor a motor eléri az üzemi hőfokot akkor onnantól nyugodtan lehet húzatni a piros határig.
2013. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a segítséget, mindenkinek ment a zöld. :) Azthiszem sok büntetést összeszednék, ha 600-as motorral mindig a piros mezőnél váltanék fel. Néha meg szoktam húzni, úgyhogy attól nem tartok, hogy ellustul, de ha nyugisan közlekedek, nem nagyon pörgetem. Ha a piros 11500-nál kezdődik, hol lenne a legideálisabb felváltani szerintetek? (sport-túra gép, már 2500-tól nagyon használható nyomatéka van, azért szoktam korábban elváltani.)
2013. júl. 30. 17:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy mai benzinest normál használat mellett 2000-3000 között, egy dízelt 2000 körül érdemes elváltani, amúgy a hang és a vibráció (már ha van, sajnos ölik ki az autókból)sokat elárul.


Gyorsítani ahogy a TC-os cikk is írja mindenképp e körül a tartomány körül érdemes elkezdeni, vagyis az alapjárat padlózása helyett - ha van rá mód, persze nem mindig van - érdemesebb lightosan felpörgetni a korábban említett tartományokba, és ott nyomni a kövéret.


Persze ez úgy hosszútávon értendő, ha néha hamarabb is elváltasz nem lesz tőle semmi baja.

2013. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!