Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új (ponosabban keveset futott...

Új (ponosabban keveset futott 2009-es) 600-as sor4-es motorom túlmelegszik?

Figyelt kérdés
Név szerint Yamaha XJ6. 5000km van benne, már a szalonból megvétel óta a következőt csinálja: Elmegyek motorozni, a motor hőmérséklete 96-102 fok körül mozog (üzemi hőmérséklet ennyi lenne?). Megállok, leállítom a motort, felugrik a hőmérséklet 106-108fokra, közben persze megy a hűtőventillátor (100foknál kapcsol be, 95-nél ki), 3-4 perc kell neki, hogy leessen a hőmérséklet 95fok alá, aztán lekapcsolom. Eddig nem zavart, de kicsit motoszkál bennem, hogy ez természetes? Hűtővíz van, túlnyomórészt higgadtan vezetem. Elképzelhető, hogy gyárilag így lenne beállítva? vagy ez nem magas hőmérséklet kicsit szerintetek?

2013. júl. 30. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben a melegben 600RR nekem is bemelegszik. Rendes menetszéllel 80 fok kb, de ilyen 60-70km/h-ás tötyögésnél felmegy 90-95-re. 104-nél kapcsol a ventilátor, de van, hogy még megy fel tovább 106-107, stb..

Enyémen sajnos csak 1db venti van, ami kevés rá. Újakra már 2db-ot tesznek.

2013. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez elég érdekes. Mondjuk jó lenne tudni, hogy városban motorozol, ahol nagy a forgalom, sokszor meg kell állni, stb, akkor ez természetes.

De én azt mondom, ha úgy is szalonból vetted, el kéne vinni a márkaszervizbe, és kérdezd meg őket. Nekem 2002-es 1000-res sportmotorom van, de az mintha be lenne ragasztva a 90 fokra.

2013. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy már előzőleg is utaltak rá, attól függ milyen melegben és hogyan használod. Nekem 73-78 fok szokott lenni max, de ilyen forró napokon nagyon hamar felmelegszik 95-105 fok környékére és én is hallom a ventillátor pörgését. Nem biztos, hogy rossz, azért ellenőrizd a kiegyenlítő tartályban, illetve a hűtő töltőnyílásnál a folyadék mennyiséget. ( Hidegen )
2013. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hidegen ellenőriztem, és nem araszolgatok vele, ha 90-100 körül megyek vele, akár este, mikor már kicsit hűvösebb van, akkor s felmelegszik 100 fölé. Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!
2013. júl. 30. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen sebességnél 100 fok az nagyon nem okés. Nézd meg szervízkönyvben hány fokon nyit a termosztát. Ha van rendes menetszél akkor annyi fokon kell lennie.

Első körben szerintem termoszát. Esetleg vízpumpa, eltömődött hűtőrendszer.


Könnyen megnézheted. Motorozol mondjuk éjszaka 100-al, rendes menetszél mellett. Megvárod míg eléri a 100 fokot, félreállsz, leállítod. Megfogod a hűtőt. Ha hideg, vagy langyos, akkor biztosan nem kering benn rendesen a víz.

2013. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!