Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Falun belül 50Ccm-es motorral...

Falun belül 50Ccm-es motorral lehet jogsi nélkül menni 14 évesen?

Figyelt kérdés

Hello.

Kapnék egy 50Ccm(köbcentis) robogót és csak a faluba szeretném használni, bukósisakkal. Természetesen a duda,lámpa is működne.

14 Éves vagyok. Kell jogosítvány is, vagy falun belül lehet anélkül is?



2013. júl. 30. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen M kategóriás vezetői engedély kell, amint elhagyod az udvart, vagy egyéb forgalomtól elzárt magánterületet. Egyébként honnan jött ez, hogy nem kell?
2013. júl. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ismerősöm mondta.

Az M kategóriás jogsi 14 vagy 16 életévtől lehet?

2013. júl. 30. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenfelé kell jogsi, és 14 évtől már lehet csinálni az M kategóriát.
2013. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,de ezt olvastam most:

[link]

:(

2013. júl. 30. 19:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismerősöd azért mondhatta, mert sose találta szembe magát igazoltatással vagy pedig elkerülte őt a rendőri intézkedés.

Amikor én voltam nyaralni egy város közeli faluban rokonoknál, volt két motorja a srácnak és versenyeztünk a kukorica ültetvény melletti beton úton, meglátták a polgárőrök és hazaküldtek minket, lehet jobban is jártunk mintha hivatásos rendőrök küldtek volna haza egy vastag csekkel :)

2013. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az m (am) kategória 14 éves kortól szerezhető, és ez marad.tavaly is volt egy hülyeség, hogy felemelik 16 évre, de ez egy óriási nagy baromság.

egyébként kell rá jogosítvány, és ha lehet, ne nagyon vezess jogosítvány nélkül,(a pénzbírság,ha elkap a rendőr a legkevesebb) de úgy közlekedni, hogy nem tudod a kreszt, veszélyes.

2013. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2013. júl. 30. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!